NAJAVA FINALA LIGE ŠAMPIONA: Čelsi šokirao Siti u sudijskoj nadoknadi

zijeh-čelsi
Zijeh bio jedan od strelaca za Čelsi (FOTO: Guliver Images)

Mančester siti i Čelsi su odigrali derbi 35. kola Premijer lige, a rezultat je bio 2:1 za goste iz Londona.

U duelu koji je svojevrsna uvertira za finale Lige šampiona, 29. maja u Istanbulu (postoji mogućnost premeštanja) poveo je domaćin u 44. minutu. Strelac je bio Rahim Sterling, a gol za Čelsi i za izjednačenje, u 63. minutu dao je Hakim Zijeh.

Ipak, u drugom minutu nadoknade u drugom poluvremenu, Markos Alonso je dao gol za veliku pobedu.

Čelsi je na ovaj način samo dodatno ojačao poziciju koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone (ako ne bude prvak Evrope) i sada je treći, ali isto tako je i onemogućio Siti da i teoretski potvrdi osvajanje titule u Premijer ligi.

Takođe, Čelsi je zadao još jedan udarac Sitiju, jer ga je nedavno eliminisao iz polufinala FA kupa.

Treba reći i da su oba tima bila prostizanju dodatnih golova, pa tako imaju i da žale. Naravno, ekipa Tomasa Tuhela manje, od tima Pepa Gvardiole. U 32. minutu, zbog ofsajda poništen je pogodak Tima Vernera. U trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, Serhio Aguero nije iskoristio penal, tačnije Eduar Mendi ga je osujetio da ga savlada “panenkom”.

U 81. minutu zbog ofsajda, posle VAR intervencije poništen gol Kalumu Hadson-Odoiju. Inače, on je u igru ušao samo pet minuta ranije umesto Zijeha. Ali mu se nije dalo da bude heroj. Tu čast na kraju je imao Alonso. Posle asistencije Vernera sa desne strane, Alonso je ipak došao do lopte i sa desetak metara prebacio golmana Edersona.

Nešto ranije, tokom dana odigrane su još dve utakmice Premijer lige. Lids je pobedio Totenhem sa 3:1, dok je Kristal Palas našeg Luke Milivojevića pobedio na gostovanju već otpisanom Šefild junajtedu. Golove za trijumf od 2:0 su dali Kristijan Benteke u drugom i Ebereči Eze u 88. Sve vreme na terenu je bio Milivojević, i naravno nosio je kapitensku traku.

U 21:15 počeće i duel Liverpula i Sautemptona.

U TOTENHEMU SVE PO STAROM: Lids nastavlja da teroriše favorite!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MARKO PANTELIĆ | Priče iz kraja #32