Fudbaleri Lestera pobedili su na gostujućem terenu ekipu Arsenala rezultatom 0:1 (0:0), u utakmici šestog kola Premijer lige.

Gol odluke postigao je Džejmi Vardi na asistenciju Džengiza Undera u 80. minutu utakmice.

Lester je prekinuo seriju od dve utakmice na kojima nisu osvojili nijedan bod i sada su četvrti na tabeli sa 12 bodova.

Sa druge strane Arsenalu je ovo drugi uzastopni poraz i oni su trenutno deseti sa devet bodova.

Zanimljivo da su “Lisice” prvi put još od 1973. godine pobedili Arsenal na gostujućem terenu.

Utakmica nije bila previše sadržajna i nismo videli veliki broj prilika.

Na samom startu drugog poluvremena povredio se David Luiz, pa je umesto njega ušao Škodran Mustafi.

Brendan Rodžers je uveo u igru Vardija u 60. minutu, a zatim i Undera u 75. Ispostavilo se da je to bio pun pogodak.

Under je asistirao Vardiju koji je glavom postigao gol i ujedno postavio konačan rezultat utakmice.

To je bila i jedina prava akcija na utakmici.