Džaka poklonio bod Barnliju

premijer-liga-arsenal-barnli
Kiks Arsenala (FOTO: FK Barnli)

Fudbaleri Barnlija iskoristili su grešku Granita Džake i remizirali sa Arsenalom rezultatom 1:1, u 27. kolu engleske Premijer lige.

Arsenal je poveo već u 6. minutu golom Pjera Emerika Obamejanga, napadač Topdžija je odlično protutnjao kroz odbranu Barnlija i rutinski doveo svoj tim u vođstvo.

Gostujući fudbaleri su nastavili da igraju ofanzivno, ali je sve ozbilnije pokušaje relativno lako zaustavio golman domaćina, Poup.

U 39. minutu pravi mali šok za Arsenal, Vud je iskoristio nepažnju odbrane i doveo svoj tim do izjednačenja. Može se slobodno reći da je Granit Džaka doprineo pogotku gostiju.

Vezista Topdžija je nespretno reagovao, budući da je pogodio napadača Barnlija, tako da je lopta završila iza leđa Lenoa.

U drugom poluvremenu nije bilo iglednih šansi, ali uzbuđenja nije nedostjalo. Prvo je Vidra pao u kaznenom prostoru gostiju, ali sudija je odbio da pokaže na belu tačku.

Samo nekoliko minuta kasnije, činilo se da je Erik Piters igrao rukom u šesnaestercu, ali sudija ponovo nije hteo da dosudi penal.

Pred sam kraj duela fudbaleri Barnlija imali su nekoliko interesantnih šansi, ali je Leno ostao nesavladan do kraja meča.

“BOMBA” U ŠVEDSKOJ: Ibrahimović ponovo u reprezentaciji

Obavezno pogledajte:Košarkaški kviz | NBA EDITION #08 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA