Poruka je poslata – Crvena zvezda trojkama ,,ubila” Budućnost i povela u seriji!

Početak utakmice u dvorani ,,Aleksandar Nikolić”, a pogotovo ono što je viđeno u prvom poluvremenu, nagoveštavao je neizvestan završetak kakav su svi prognozirali, a nipošto ovakva koji pokazuje da je Crvena zvezda bila bolja od šampiona za čitavih devetnaest poena (91:72).

Razlika je previsoka samo ako se timovi postave jedan naspram drugog na papiru. Prema onome što je viđeno na terenu, mogla je da bude i za koji poen viša. Budućnost je imala neku ideju o tome šta želi da uradi samo do pretposlednjeg minuta prvog poluvremena, a režiju svega što se od tada dešavalo je u svojim rukama imao samo jedan tim – Crvena zvezda. Osim početnog mučenja Stratosa Perperoglua, kao i i dalje ne baš sinhronizovanog Riversa, teško da bi se mogli pronaći neki posebno loši momenti u igri košarkaša trenera Tomića.

Zauzmite mesta, počinje repriza – Zvezda protiv Budućnosti prvi deo

Treća četvrtina je bila ubitačna. Zvezda je taj period igre dobila sa 20:10 i pod kontrolu stavila i psihološki aspekt igre jer su gostujući igrači delovali kao da su mislima već u svlačionici. Poslednja četvrtina je donela povećavanje vođstva Crveno-belih koje je u pojednim trenucima iznosilo i preko dvadeset poena.

Crvena zvezda je ,,dodala gas” u trećoj četvrtini

Milan Tomić je taktički izvanredno pripremio ekipu, a prema poslednjim mečevima se vidi i da je forma odlično tempirana. Zvezda je u prvoj utakmici finala plej-ofa ABA lige potukla Budućnost oružjem kojm su Podgoričani došli do nekih evroligaških pobeda ove sezone – trojkama. Crveno-beli su ih ubacili dvanaest od dvadeset i dve šutnute, a briljirao je Amerikanac Bili Beron koji nije promašio nijednu (4/4). Crvena zvezda je bila bolja i u većini ostali košarkaških parametara, osim, što je zanimljivo, u skoku dopustivši svom protivniku čak četrnaest uhvaćenih lopti pod svojim košem.

No, to je nešto čime treba da se pozabavi Milan Tomić pred drugi meč koji se igra na istom mestu u nedelju. Sa druge strane, Jasmin Repeša ima mnogo više situacija na koje će svojim igračima morati da skrene pažnju.

Najefikasniji na utakmici je bio Bili Beron (19), a zanimljivo je da su u stelce upisali svi domaći košarkaši osim Nemanje Nenadića. Noris Kol je za Budućnost ubacio osamnaest koševa, ali nije bio zapađen u trenucima kada je bio najviše potreban.