AH, TI NEMCI… Portugalci znaju sa svima, samo sa četom Joakima Leva ne!

portugal-nemačka-uživo prenos-ronaldo-gol
Ronaldo je postigao novi gol za Portugal, ali... (FOTO: Guliver Images)

Ubedljiv poraz protiv Nemačke u drugom kolu grupe F doveo je Portugal u nezgodnu situaciju, ali i prekinuo višegodišnju dominaciju na Evropskim prvenstvima.

Naime, Portugal je poslednji put pretrpeo poraz u predviđenih 90 minuta još u uvodnoj utakmici EURO 2012. Dakle, posle punih devet godina i zanimljivo, to je bilo opet protiv Nemačke.

Tada je bilo 1:0, a strelac pobedničkog gola bio je Maro Gomes. Od tada Portugalci su vezali čak 11 utakmica bez poraza u 90 minuta. U tom nizu samo su protiv Španije upravo na tom EURO pre devet godina eliminisani u polufinalu, ali tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca

Zaim su Portugalci 2016. godine otišli do finala, a ove godine su startovali pobedom nad Mađarskom.

Poslednji put Portugal je pobedila Nemačku na EURO 2000. kada je slavila 3:0.

NEMAČKA POBEDILA PORTUGALIJU: Šta kažu selektori Lev i Santoš…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Damjanović: Srpskom fudbalu nedostaje sistem! | SPORT FOKUS EP08