DEBAKL EVROPSKOG ŠAMPIONA: Ronaldo je klasa, ali da li ste videli Nemce?

portugal-nemačka-uživo prenos-golovi
Nemačka je preokrenula rezultat protiv Portugala (FOTO: Guliver Images)

Najavljena je utakmica kao veliki derbi, ali Portugal kao aktuelni evropski šampion nije imao rešenje za moćnu Nemačku.

Biti ili ne biti utakmica za Nemce, a znate da su oni tada najbolji, pa su tako deklasirali Portugal 4:2 u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva.

Doduše, mora se priznati da Portugalci nisu imali sreće pošto su u stvari poklonili Nemcima preokret. Nakon gola Kristijana Ronalda, auto-golove su postigli Dijas i Gereiro i to u 35. i 39. minutu.

Naravno, Nemci nisu imali nameru da se tu zaustave, naprotiv – nastavili su u još jačem ritmu i prosto pregazili Portugal. Maestralnu partiju je prikazao Gosens, pa je naipre aistirao Havercu za gol u 51. minutu, a onda i iskoristio sjajno dodavanje Kimiha i pogodio u 60. minutu za 4:1.

Nalet Nemačke prekinu je Diogo Žota, kojem je Ronaldo asistirao u 67. minutu, te je tako ublažio poraz.

Osim sjajne igre Nemačke, mora se pomenuti i Ronaldo, koji je konačno postigao gol protiv Nemačke. Retke su ekipe koje su se mogle pohvaliti da su “odolele” Ronaldu, a Nemačka je imala tu privilegiju sve do sada.

Tek u petom susretu sa pancerima, Portugalac uspeo je da se upiše u strelce. Posle tačno 375 minuta i 23 neprecizna šuta.

Osim toga, postao je prvi igrač u istoriji šampionata Evrope koji je na tri različita turnira postigao najmanje tri pogotka.

Ali, to ovog puta nije bilo od velike pomoći.

UŽIVO PRENOS PORTUGAL – NEMAČKA:

94′ Kraj utakmice!

90′ Četiri minuta sudijske nadoknade, ali teško će se nešto promeniti na terenu.

89′ Nije bilo prijatno Nemcima, Sančez je centrirao, Pepe vratio loptu u sredu, ali je Ridiger dobro reagovao i raščistio gužvu.

86′ Sudar Danila i Milera u skoku. Obojica su išli na loptu, ali je lekarska ekipa ušla da pomogne Danilu.

82′ Inače, Portugal je prvi aktuelni šampion koji je u jednom meču na Evropskom prvenstvu primio četiri gola.

80′ Sreća za Nemačku! “Opalio” je loptu Sančez, Nojer nije mogao da reaguje, ali je lopta pogodila okvir gola!

77′ Oštro je Ginter startovao na Dioga Žotu i zaslužio žuti karton.

67′ GOOOL! Nije mogao Bruno, ali može Diogo Žota! Ali, sudija mora da konsultuje VAR tehnologiju iii… Gol je priznat, smanjuje Portugal zaostatak!

64′ Menja Santos, izvodi iz igre i Bruna Fernandeša.

60′ GOOOL! Ne staje Nemačka i ne staje Gosens! Zaslužio je Nemac da sjajnu partiju kruniše golom, i to za 4:1! Kimih mu je namestio gol glavom, a on matirao Patrisija! Jednom rečju – dominacija.

60′ Još jedna zanimljivost: Haverc je najmlađi strelac Nemačke u istoriji Evropskog prvenstva.

54′ Slobodan udarac za Portugal, ali Ronaldo šutira!

51′ GOOOL! Ne vredi. Ronaldo nije dovoljan, a Portugalcima preti pravi debakl! Ovog puta precizan je bio Haverc i tako povećao prednost Nemačke na 3:1! Ponovo je Gosens bio sjajan i dodao loptu do Haverca, koji je matirao Patrisija!

48′ U međuvremenu, jedna zanimljiva informacija. Kristijano Ronaldo postao je prvi igrač u istoriji šampionata Evrope koji je na tri različita turnira postigao najmanje tri pogotka.

46′ Počelo je rugo poluvreme.

44′ Ne staju Nemci, Rui Patrisio je morao ponovo da reaguje, a ponovo je oprobao šut Gonsens.

39′ GOOOL! Znate kako kažu – Nemci su to! I ne kažu za džabe. Ne da nisu odustali, nego su došli do potpunog preokreta, doduše uz malo sreće. Auto-gol je upisao Gereiro, pa Nemačka sada vodi 2:1.

35′ GOOOL! Međutim, nije prednost Portugala dugo trajala. Inicijativa Nemačke se isplatila, pa smo u 35. minutu videli novi gol, ovog puta u mreži Patrisija.

Gosens je nastavio sa sjajnom igrom, pa je upisao i asistenciju, te dodao loptu do Haverca, ali je ispred njega reagovao Dijas, pa je njemu pripisan auto-gol.

20′ Temperatura vazduha u Minhenu je čak 31 stepen celzijusa, pa je Entoni Tejlor na kratko prekinuo igru kako bi se fudbaleri osvežili.

18′ Naravno, Nemci se ne predaju, pa je Rui Patrisio morao da reaguje nakon novog pokušaja Gosensa.

15′ Ali, fudbal je to! Dok je trajala inicijativa Nemačke, Portugalci su otvorili sjajnu kontru, a Ronaldo pokazao zašto je jedan od najboljih na svetu!

Upravo je on bio taj koji je pokrenuo ovu akciju, pretrčao je gotovo ceo teren, a onda postigao novi gol i to posle asistencije Žote.

10′ Nova opasnost po Portugal, Rui Patrisio ih za sada čuva, ali jasno je da su Nemci mnogo bolje otvorili ovaj meč.

5′ Nemcima je poništen sjajan gol! Sjajan volej je uhvatio Robin Gonsen i postigao gol, ali je arbitar Tejlor naknadno svirao ofsajd u kome je bio Gnabri.

1′ Utakmica je počela!

Sada su poznati i sastavi dveju reprezentacija:

PORTUGAL (4-2-3-1): Patrisio – Semedo, Dijas, Pepe, Gereiro – Danilo, Karvaljo – Silva, Fernandeš, Žota – Ronaldo

NEMAČKA (3-4-2-1): Nojer – Ginter, Humels, Ridiger – Kimih, Gundogan, Kros, Gosens – Miler, Haverc – Gnabri

Pa, krenimo redom. Kao što smo rekli, Portugal je u prvom kolu grupe F pobedio Mađarsku 3:0, a iako je rezutltat ubeldjiv, Portugalci na terenu nisu bili tako sigurni.

Pokazali su Mađari dobru igru, ali je individualni kvalitet na kraju presudio. Uz dva gola, Ronaldo je i postavio novi rekord, te postao najbolji strelac u sitoriji evropskih šampionata, pošto je sada na koti 11.

Kako je grupa F zaista “grupa smrti”, Portugalu je preko potrebna pobeda u ovom duelu, ali je Nemačka u još goroj situaciji. U prvoj utakmici poraženi su od Francuske, pa ako misle da odu dalje – moraju da pobede Portugalce.

U dosadašnjim susretima, Nemci imaju četiri uzastopne pobede, bilo je to 2006. (3:1), 2008. (3:2), 2012. (1:0) i 2014. (4:0), a da li će i sada imati podjednako uspeha – ostaje da vidimo.

A, ono u šta smo sigurni jeste da će vas EURO SPECIJAL sigurno oduševiti, a tu možete pronaći NAJVEĆE KVOTE NA SVETU!

EURO SPECIJAL: Ne brini ako Ronaldo promaši – ti si na dobitku!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Damjanović: Srpskom fudbalu nedostaje sistem! | SPORT FOKUS EP08