POKER ČELSIJA ZA PEHAR: Arsenal ponižen u finalu Lige Evrope!

Čelsi obezbedio još jedno veliko pojačanje (FOTO: Alex Grimm/Getty Images)

U Bakuu je odigrano finale Lige Evrope u kom su se sastali londonski rivali Čelsi i Arsenal, a “plavci” su bili ubedljivi sa 4:1.

Utakmicu na Olimpijskom stadionu u glavnom gradu Azerbejdžana gledalo je oko 50.000 navijača, iako je kapacitet tribina 20 hiljada više.

Razni vanfudbalski uslovi uticali su da ovo finale bude žestoko osuđeno kako od strane medija, tako i od navijača, pa i samih učesnika.

Strelci za Čelsi bili su Olivije Žiru, Pedro i Eden Azar koji je dva puta savladao Petra Čeha, dok je počasni gol za Arsenal delo Aleksa Ivobija.

Oba tima oprezno su započela utakmicu, a Arsenal je bio nešto konkretniji i lakše stizao do šesnaesterca protivnika i tako stvorio i prve šanse.

Pjer-Emerik Obamejang šutirao je pored gola, dok je udarac Granita Džake na izmaku pola časa igre “liznuo” prečku.

Duel Aleksandra Lakazeta i golmana Čelsija Kepe između te dve prilike sudija Roki nije okarakterisao kao jedanesterac, iako je kontakt postojao.

Fudbaleri Čelsija su u završnoj trećini prvog poluvremena uspeli da se oslobode pritiska i u dva navrata zapretili.

Šuteve Emersona i Žirua zaustavio je sjajni Čeh, koji je večeras odigrao poslednji meč u karijeri i kako stvari stoje, preuzeće neku od funkcija upravo u taboru “plavaca”.

Nakon “nule” posle prvih 45 minuta, u nastavku je usledio pravi spektakl.

Svega četiri minuta posle “velikog odmora”, Žiru je doveo Čelsi u vođstvo.

Francuz je majstorskim udarcem glavom dao gol bivšem klubu nakon centaršuta Emersona!

Deset minuta kasnije tim sa “Stamford bridža” udvostručio je prednost preko Pedra.

Španac je iz prve, posle dodavanja Azara, spretno i pomalo srećno poslao loptu iza leđa Čeha!

Pedro je postao prvi igrač koji je postigao pogodak u finalima Lige šampiona i Lige Evrope, ali i u evropskom Superkupu.

Roki je pokazao na belu tačku u 64. minutu, kada je Žiru, barem tako deluje, jedva dočekao da padne posle duela sa Mejtland-Najlsom.

Azar je bio siguran za 3:0 i činilo se da bi to bilo to što se finala u Bakuu tiče i da je osvajač poznat.

Ipak, Ivobi je samo 180 sekundi pošto je ušao u igru sjajno pogodio za 3:1.

Udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo kakvu-takvu radost i nadu navijača Arsenala.

Nisu se dugo radovale pristalice Arsenala.

“Tačku na i” stavio je Azar svojim drugim golom, za koji mu je asistirao Žiru i slavlje je definitivno moglo da počne!

Od tog trenutka pa do kraja utakmice videli smo nekoliko dobrih prilika na obe strane, ali rezultat se nije promenio.

Čelsi je tako osvojio drugi pehar Lige Evrope u istoriji, nakon pobede nad Benfikom 2013. godine golom Branislava Ivanovića.

Na kraju, deluje da je najveći pobednik trener “plavaca” Mauricio Sari, kom je ovo prvi trofej u karijeri.

ČELSI – ARSENAL 4:1 (0:0)

Stadion: Olimpijski u Bakuu
Gledalaca: oko 50.000
Sudija: Đanluka Roki (Italija)

Strelci: Žiru u 49, Pedro u 60, Azar u 65. i 72. za Čelsi, a Ivobi u 69. minutu za Arsenal

ČELSI: Kepa, Aspilikueta, Kristensen, David Luiz, Emerson, Kante, Žoržinjo, Kovačić (od 76. Barkli), Pedro (od 71. Vilijan), Azar (od 88. Zapakosta), Žiru
Trener: Mauricio Sari

ARSENAL: Čeh, Sokratis, Koščelni, Monreal (od 66. Genduzi), Mejltland-Najls, Toreira (od 66. Ivobi), Džaka, Kolašinac, Lakazet, Ozil (od 77. Vilok), Obamejang
Trener: Unai Emeri

Zavesu na evropsku fudbalsku sezonu spustiće Liverpul i Totenhem, koji će 1. juna odigrati finale Lige šapiona.