Perfektni Vorkapić slomio Koreju, Srbija pobedom do šanse za plasman dalje!

Srbija rukomet
BERLIN, GERMANY - JANUARY 15: Song Jin Ri of Korea hallenges Bogdan Radivojevic of Serbia during the 26th IHF Men's World Championship group A match between Korea and Serbia at Mercedes-Benz Arena on January 15, 2019 in Berlin, Germany. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Srbija je pobedila Koreju 31:29 u četvrtom kolu Svetskom prvenstva u rukometu i tako došla do prve pobede na ovom takmičenju.

Posle remija sa Rusijom, te poraza od Francuske i Brazila selekcija Nenada Peruničića uspela je da dođe do prve pobede na takmičenju.

Trijumf je došao teže nego što se očekivalo jer je Koreja vodila pedesetak minuta i Srbija je prelomila meč tek u poslednjih pet minuta.

Junak pobede “Orlova bio je Vorkapić koji je za manje od 30 minuta provedenih na terenu postigao sedam golova iz isto toliko pokušaja. Sa druge strane Kang Jeong je postigao čak 12 golova, a golman Park je imao neverovatno veče.

Srbija poslednji meč na takmičenju igra sa domaćinom Nemačkom i našem timu je potreban poraz Nemaca u duelu sa Francuskom kako bi imao šansu za prolaz dalje.

TOK MEČA:

Koreja je prva dala gol i imala kontru za 2:0, ali je naš golman odbranio čist zicer. Radivojević je izjednačio na 1:1. Posle sedmerca Korejci su opet došli do vođstva, a Srbija je potom promašila dva zicera.

Korejci su pod pretnjom pasivnog napada došli do +2, ali Kukić je teškom mukom pogodio za 3:2. a posle 5:2 Peruničić je morao da zove tajm aut. Posle minuta odmora Kukić je postigao svoj drugi gol na meču, a posle dva gola Radivojevića došli smo do izjednačenja u 11. minutu igre.

Marsenić je nastavio seriju Srbije 4:0 i doneo prvo vođstvo Srbiji, no onda je usledilo isključenje i sedmerac. Koreja je sa 7 metara izjednačila, ali je onda opet Kukić pogodio za “Orlove”.

Igralo se gol za gol iako su Korejci dobili isključenje. Čak je azijska ekipa uspela da povede, a Draško Nenadić je zbog grubog starta dobio direktan crveni karton. Koreja je opet došla na +2 u 19. minutu.

Uspeo je Marsenić da iznudi sedmerac, a Ilić ga je iskoristio. Potom je Marsenić u kontri opet vratio Srbiju u egal. Posle još jednog gola protivnika Peruničić je promenio golmana i Verkić je sto između stativa, a sa pivota je opet došlo do izjednačenja.

Do kraja poluvremena je trajala rezultatska klackalica, ali je Srbija uspela da primi gol u poslednjoj sekundi poluvremena za konačan rezultat prvog poluvremena 16:14.

Posle nekoliko promašaja na startu drugog poluvremena Korejci su zatresli mrežu Srbije, a onda je Vorkapić pogodio prvi put na prvenstvu za 17:15. On je držao Srbiju na -2 svojim golovima. Golom Vanje Ilića Srbija je došla na gol zaostatka, ali je Koreja uspevala da održi prednost.

Čak je i golman Park uspeo da postigne gol sa celog terena za +3, ali posle isključenja za protivnika “Orlovi” su stigli na samo gol zaostatka. Vorkapić je u kontri izdržao dva igrača na leđima i uspeo da izjednači u 45. minutu!

Uspeli su Korejci da prekinu tu seriju i opet povedu, ali je Nemanja Ilić opet izjednačio. Milosavljev je skinuo zicer protivničkom krilu, a Vorkapić nastavio da pogađa za 24:24.

A upravo je Vorkapić dao svoj šesti gol za 26:25 za Srbiju u 51. minutu! Mošić je pogodio i Srbija je prvi put imala +2, da bi već u narednom napadu bilo +3 za Srbiju!

Uspeli su da daju gol ta 28:26 Korejci, a usledila je serija grešaka sa obe strane. Ipak Kukić je uspeo konačno da postige gol ponovo za +3, a 30. gol za Srbiju dao je Vorkapić i tako potvrdio pobedu Srbije.

Do kraja je naš tim održao prednost i došao do prve pobede na takmičenju.