ŽELJKO POBEDIO NA PREMIJERI: Partizan slavio protiv Zadra uz mnogo muke!

partizan-zadar-aba liga-rezultat
Partizan nakon Zadra savladao i Split! (FOTO: KK Partizan)

Košarkaši Partizana pobedom su startovali novu ABA sezonu, pošto su na gostovanju u Zadru slavili rezultatom 78:73 (21:21, 21:13, 18:20, 18:19).

Možda iteže nego što su mnogi očekivali, Partizan je upisao prvu pobedu, uz proveru mnogih ovosezonskih pojačanja.

Domaći navijači zvižducima su dočekali Željka Obradovića i košarkaše Partizana, ali pre samog početka održan je i minut ćutanja za legendarnog Dušana Dudu Ivkovića.

Partizan je utakmicu počeo sa petorkom Madar, Panter, Trifunović, Ledej, Koprivica. Zadar je počeo sa Karterom, Harisom, Bursaćem, Junakovićem i Lukovićem.

Partizan je najveći favorit za osvajanj ABA lige. Meridian vam iz tog razloga nudi NEVROVATNU KVOTU 1.53, ako mislite da crno-beli mogu da budu najbolji na Jadranu!

Na startu meča Partizan je stigao do prednosti i posle dva minuta igre imao prednost 6:4. Dobru rolu prikazao je Kevin Panter, koji je bio glavni “krivac” za to što je Partizan imao konstantnu prednost.

Sredinom deonice Partizan se “odlepio”na 8:13, pa je Zadar zatražio tajm-aut, koji je definitivno urodio plodom, pošto je nakon toga somaći tim napravio seriju od 8:0. Njihov nalet prekinuo je Trifunović, ali je na kraju prve četvrtine bilo nerešeno 21:21.

Na startu drugog dela igre poene su ubacili Avramović i Zagorac, pa je Partizan ponovo poveo 30:26. Dobrom odbranom, posebno u drugoj četvrtini, Partizan je naterao Zadar na 12 izgubljenih lopti, sedam više nego što ih i sam ima.

Ima problem Partizan u skoku, ali uz poene Zagorca i Avramovića uspeva to da nadoknadi, pa je na poluvreme otišao u plusu.

Istakla su se i nova pojačanja Partizana, poput Madara i Smailagića, koji su dodali nove poene, a videli smo i sjajno zakucavanje Trifunovića.

Međutim, uzvratio je Jordano, pa je Zadar prišao na 45:52, a uz nove njegove poene i na 48:54. Haris dvojkom donosi Zadru šest poena minusa na isteku treće četvrtine – 54:60.

Zadar je poslednji deo meča otvorio kao u snovima, Vuković je vezao pet poena, a Drežnjak približava domaće na samo poen razlike 61:62. U finišu utakmice videli smo i sjajan koš Zeka Ledeja, u padu iza leđa, nije ni video koš  za 71:74, nakon čega je usledio i tajm-aut Zadra.

Trifunović samo 11 sekundi pre kraja pogađa sa linije penala -73:77 i time praktično rešava pitanje pobednika.

NOVO POJAČANJE PARTIZANA NE KRIJE EMOCIJE: Daću sve od sebe!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22