Košarkaši Partizana, savladali su Zadar rezultatom 78:63 u 6. kolu ABA lige, najviše zahvaljujući dobroj igri u trećoj četvrtini.

Nakon dva uzastopna poraza, košarkašima crno-belih je i te kako dobro došao trijumf protiv hrvatske ekipe.

A, nije bilo lako izboriti ga u novobeogradskoj Hali Sportova.

Partizan je naišao na sasvim korektan otpor Zadrana, pa čak i više od toga, u prvom delu igre.

Činanu Onaku je dobro igrao, stigao i do 11 poena, ali je relativno brzo ušao u problem sa ličnim greškama. “Vukao” je goste Mavra, pomalo i Vuković, ali Partizan je ipak i na poluvremenu imao prednost – 38:34.

U nastavku je u ključnih Partizan odlično igrao Nemanja Dangubić, koji je nakon te deonice imao 15 poena bez promašaja iz igre.

Njemu se priključio Nikola Janković, pa je na semaforu pred početak poslednje deonice pisalo “60:50”.

Međutim, posle samo minut i po igre u četvrtoj četvrtini, Zadrani su se u potpunosti vratili u igru, pa je uz šest vezanih poena Džastina Kartera, ekipa koju vodi Veljko Mršić prišla na -4.

Ali, ta nada gostiju da će do kraja imati egal utakmicu, kratko je trajala, jer je u pomoć crno-belima uskočio Nemanja Gordić, njegove dve vezane trojke znatno su olakšale situaicju Saši Filipovskom, novom treneru Beograđana, koji je na ovom susretu debitovao.

Na kraju su crno-beli “zatrpali” koš rivala i stigli do ubedljive pobede.

Nakon šestog kola, Partizan ima tri pobede i tri poraza, dok je Zadar zabeležio peti poraz pored samo jedne pobede.

Ranije u toku dana Mornar je slavio u Novom Mestu protiv Krke rezultatom 84:74.

Barane je u tom meču predvodio Tejlor Smit sa 22 poena i šest skokova, Kenet Gabrijel je dodao 16 poena.

U poraženom sastavu istakao se Nejc Barič sa 19 poena i šest asistencija.

Zvezda iz Minhena pravo u Koper: Protiv Primorske 40 sati nakon Bajerna

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04