Partizan ubedljiv na Banjici, Gomeš mogao do het-trika

Fudbal Super League Season 2018-2019 Rad v Partizan Beograd, 09.12.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Partizana nisu imali težak posao na Banjici protiv Rada u 20. kolu Super lige Srbije. Posle deset minuta susreta bilo je već 0:2 za goste, dok je Rikardo Gomeš u 71. minutu svojim drugim golom na meču stavio tačku na pobedu crno-belih uoči poslednje runde pred odlazak na zimsku pauzu, iako je trijumf mogao da bude daleko ubedljiviji – 0:3 (0:2).

Zoran Mirković je bio primoran da napravi dve izmene u odnosu na susret sa Zemunom u prošlom kolu pošto je Nemanja Nikolić zbog prehlade mesto u startnoj postavi ustupio Nebojši Kosoviću, dok se Vladimir Stojković povredio na zagrevanju, pa je između stativa stao Filip Kljajić.

Međutim, to nije mnogo poremetilo tim iz Humske koji je već od starta krenuo agresivno ka golu Dušana Markovića, što im se isplatilo već u petom minutu kada je Goran Zakarić prosledio loptu do Rikarda Gomeša koji odličnim udarcem sa vrha šesnaesterca trese mrežu za rano vođstvo Partizana i postiže svoj deveti gol u prvenstvu.

Parni valjak se tu nije zaustavio, već je nastavio sa ofanzivnom igrom, a nagrada je stigla pet minuta kasnije. Zakarić je upisao drugu asistenciju, ovoga puta za Nemanju Miletića, kada je sjajno izveo korner sa desne strane i na drugoj stativi pronašao desnog beka crno-belih kojem nije bilo teško da povisi na 2:0.

Fudbal Super League Season 2018-2019
Rad v Partizan

Građevinari nisu uspevali da odgovore na povezaniju igru Partizana koji je nastavio da ređa prilike za novi gol preko Zakarića, Zdjelara, Ivanovića, pa čak i štopera Marka Valijentea, ali do velikog odmora nije bilo promene rezultata.

Trener domaćih Dragan Stevanović pokušao je da razbudi svoj tim izmenama na startu drugog poluvremena kada su u igru ušli Filip Bainović, Filip Kasalica i Nenad Marinković, ali ništa od toga nije urodilo plodom, dok je Gomeš u 71. minutu samo potvrdio 12. pobedu Partizana u sezoni.

Liga šampiona: Liverpul čeka Napoli!

Danilo Pantić je ubacio loptu u peterac, tamo se našao Valijente čiji je šut Marković odbranio, ali na drugoj stativi se odlično snalazi napadač sa Zelenortskih ostrva, a Gomeš je mogao i do het-trika pošto je u sudijskoj nadoknadi propustio fantastičnu šansu.

Mirković je u drugom delu drugog poluvremena priliku ukazao i rezervistima. Zoran Tošić je ušao umesto dvostrukog asistenta Gorana Zakarića, Amin Đerlek je zamenio Pantića, a Đorđe Ivanović je izašao umesto Filipa Stevanovića koji je debitovao za prvi tim.

Partizan ostaje na trećem mestu sa 43 boda, četiri manje od drugoplasiranog Radničkog, a 13 od vodeće Crvene zvezde, a u narednom kolu, poslednjem pred odlazak na zimsku pauzu, dočekuje Mačvu.