Naslovna Fudbal Partizan u Večitom derbiju: Proizvod motivacije ili Batina “terapija”?

Partizan u Večitom derbiju: Proizvod motivacije ili Batina “terapija”?

Fudbaleri Partizana odigrali su ubedljivo najbolju partiju ove sezone protiv Crvene zvezde, iako to nisu materijalizovali trijumfom. Međutim, činjenica da su prikazali obećavajuću partiju u Večitom derbiju neće dobiti na težini ukoliko ekipa Zorana Mirkovića „stane“ u Nišu protiv Radničkog, ali i na sledećim prvenstvenim mečevima.

Crno-beli su dominirali u najvažnijem srpskom okršaju, bili su mnogo bolji rival tokom većeg dela susreta, pre svega u prvih 45 minuta, a imali su i nekoliko odličnih prilika da „spreče“ kontroverze nastale povodom izjednačujućeg gola Ričmonda Boaćija u 73. minutu.

Po ko zna koji put u istoriji međusobnih duela Partizana i Crvene zvezde pokazalo se da to što jednom od dva kluba pripada uloga favorita na papiru ne mora ujedno da znači i njegovu bolju igru na terenu.

Zvezdina tableta za smirenje – Dušan Jovančić!

Od trenutka kada se Milan Borjan već u prvom minutu utakmice okliznuo u petercu, a Marko Janković umalo pogodio za vođstvo Partizana, domaćin je počeo da „ređa“ šanse preko Rikarda Gomeša, Danila Pantića, Nemanje Miletića, ali i pomenutog i veoma motivisanog Jankovića.

Ono što posebno može da raduje trenera Mirkovića jeste to što Partizan nije stao ni posle bravure 26-godišnjeg Gomeša, kao i to što je pored nekoliko sjajnih prilika očigledno prikazao mnogo bolju i angažovaniju igru.

Međutim, klub iz Humske sebi ne može da priušti lukzuz „trošenja“ bodova u narednim prvenstvenim mečevima samo na osnovu toga što je igrao bolje u 158. Večitom derbiju, pa čak i u slučaju da je odneo pobedu nad istorijskom generacijom Crvene zvezde.

Top 5 stvari zbog kojih ćemo pamtiti 158. večiti derbi

Nema sumnje da je Partizan imao veliki motiv da se dokaže u susretu sa ekipom Vladana Milojevića koja se nakon 26 godina plasirala u Ligu šampiona. S druge strane, pravi izazov za Batinu četu biće utakmice sa daleko slabijim protivnicima u domaćem šampionatu, a da je tako moglo je da se vidi i protiv Rada (1:0), Proletera (0:1), Bačke (1:0).

Uz to, Partizan u narednom kolu igra protiv Radničkog, ekipe s kojom deli drugo mesto na tabeli sa po 20 bodova, i to na Čairu u Nišu.

Dakle, predstojeća nedelja je dan kada će crno-beli pokazati da li igra u 158. okršaju protiv Crvene zvezde predstavlja rezultat Batine specifične „terapije“ i zaokret ka efikasnijim partijama ili samo kratkotrajni proizvod motivacije.