Partizan je završio učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope i to na trećem “stepeniku”. Bolji je bio belgijski Šarlroa.

Crno-beli su uz dosta muke prošli prve dve prepreke u kvalikacijama, a oba puta prolaz je obezbedio Bibars Natho sa bele tačke. Prvo u 90 minuta protiv RFS u Beogradu, a zatim u produžecima u Moldaviji protiv Sfintula. A onda je došao znatno ozbiljniji rival koji je bio i neprelazna prepreka.

Šarlroa je slavio sa 2:1 posle 120 minuta igre.

Kada se saznalo da će protivnik u trećem kolu biti lider belgijskog prvenstva koji ima maksimalan učinak, nikome nije bilo svejedno. Uzeo se u obzir kvalitet tamošnjeg šampionata kao i podatak da su samo pobeđivali. Kakva god da je liga i kakvi god da su protivnici, maksimalan učinak je maksimalan učinak. Dakle, ime Šarlroa se izgovaralo sa poštovanjem.

Mada, pred put u Belgiju, šef struke Aleksandar Stanojević je malo umanjio taj preterani respekt, rekavši “Nisu Anderleht i Briž, omaju respekt, ali mi smo Partizan”.

Ipak to nije bilo dovoljno za prolaz dalje, ali žal ostaje. Ostaje žal navijačima crno-belih za propuštenom šansom jer je domaćin golove dao posle dva prekida. Nije ni pokazao da je kvalitetniji, ali se na kraju pišu golovi. Šanse se zaboravljaju. Partizan ih je imao na pretek. Dalji tok meča u velikoj meri je odredio rani gol Belgijanaca, već u 10. minutu posle kornera kada je Dorijan Desole iskoristio priliku. U nastavku nijedan tim se nije proslavio igrom, a tek u drugih 45 minuta usledila je promena.

Promena u vidu Sejdube Sume. Zamenio je Filipa Stevanovića, a samo osam minuta kasnije bilo je 1:1. Videlo se da je Suma nedostajao igri Partizana. Doduše, Stanojević je posle meča objasnio zašto Suma nije bio starter.

-Ušao je u nastavku jer nije u ritmu. Takav nam je dogovor bio, doneo je rezultat, doneo je šanse. Možemo da budemo zadovoljni onim što je doneo – kazao je Stanojević.

Da navijači crno-belih mogu dodatno da žale pokazao je i nastavak. Mogao je Partizan da preokrene, imao je Suma još dve velike prilike, ali se ušlo u produžetke. Ali tada je sreća nestala. U tih dodatnih 30 minuta, dva detalja su odredila konačan ishod. Bojan Ostojić je prilikom uklizavanja igrao rukom, sudija Bobi Meden dosudio slobodan udarac. Kaveh Rezai je fenomenalno odradio šuterski posao, mada mu je u tome “pomogao” i Vladimir Stojković lošim postavljanjem. Ispostavilo se postavio konačan rezultat, za kraj Partizanove evropske priče.

Očigledno je bilo da je Suma ušao suviše kasno, a da Bibars Natho nije bio onaj na koga su navijači navikli, da deli savršene pasove. Očekivalo se mnogo više i od Lazara Markovića jer je on jedan od onih koji treba da naprave razliku. Toga u Belgiji nije bilo. Pominjao je Stanojević i da Uroš Vitas, Filip Stevanović i Umar Sadik nisu bili 100 odsto spremni, ali moramo priznati u tome nije tražio opravdanje. Dakle, mnogo “minusa”, a kako kažu u Srbiji, Evropa ne prašta greške, ni one najmanje.

Sve u svemu, nedovoljno je to bilo za nastavak evropske priče. Činjenica je da Šarlroa nije bio bolji, ali je sve što mu se ukazalo iskoristio. Crno-belima sada ostaje borba u Superligi Srbije i Kupu Srbije. Sve karte će sigurno biti bačene na prvenstvo u kojem Crvena zvezda beži šest bodova i brani titulu. Mogao bi Partizan 17. oktobra, ako pobedi da bude konkurentan u trci, ali “Večiti derbi” je uvek velika nepoznanica.

Ni Stanojeviću neće biti lako. Došao je umesto Sava Miloševića, a bitka na jednom frontu je već izgubljena.

NISMO DUGO ČEKALI Oglasio se Ostoja zbog otkazivanja Skupštine!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: AFERA INSULIN | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #18