Partizan je konačno probio maler i posle pola decenije slavio na teškom gostovanju u Kruševcu pobedivši Napredak 3:1 u prvom kolu Ling long Superlige.

Kao i prethodnih sezona crno-beli su naišli na veoma motivisanog protivnika na stadionu pod Bagdalom, ali su za razliku od nekoliko prethodnih navrata izašli kao pobednici.

Dugo je trebalo izabranicima Save Miloševića da uhvate ritam, a domaći su iz kontranapada ozbiljno pretili.

Najkonretniji u domaćem timu bili su bivši napadač Partizana Abubakar Oumaru i Milan Spremo, ali je pogodak doneo mladi Srđan Kočić u drugom minutu nadoknade vremena.

Pridošlica iz Kolubare je iskoritila konfuziju u poslednjoj liniji gostiju nakon udarca Miroljuba Kostića i vrlo pribrano u poslednjim trenucima prvog poluvremena savladala mlađanog Aleksandra Popovića.

Teško breme rezultatskog minusa, izuzetno visoke temperature u dnevnom terminu u Kruševcu vicešampioni Srbije su uspeli da reše u nastavku.

Najpre je rezervista Lazar Marković u 46. minutu sjajno iskoristio asistenciju Bibrasa Natha i savladao Mladena Živkovića, koji je ubrzo zbog povrede ustupio mesto mladom Jordanovu.

Duga pauza nakon izlaska golmana i česti prekidi uslovili su da meč probije planirani termin završetka, a ceh nervoze platio je Kostić koji je bespotrebnih faulom napravio penal.

Siguran je u 86. minutu bio Natho, a povredu je potvrdio mladi Nikola Čolić u petom minutu nadokande vremena.

Partizan je uz Spartak i lučansku Mladost jedini tim sa pobedom u dosadašnjem delu prvog kola Ling long Superlige, a već za četiri dana očekuje ga gostovanje u Novom Pazaru.