Vaterpolisti Partizana savladali su riječko Primorje na startu polufinalnalnog turnira Regionalne lige rezultatom 9:8. Duel je imao dvostruki značaj, obzirom da je pobednik obezbedio i učešće u Reginalnoj ligi za narednu sezonu.

Partizan je do pobede vodio odlični golman Milan Bulajić, dok je strelac odlučujućeg pogotka nakon preokreta bio Logan Skofild.

Podsetimo, crno-beli i Primorje su taj duel trebali da odigraju još u martu 2020. godine, ali je zbog korone odlagan do danas.

Crno-beli su gotovo idealno otvorili utakmicu. Prvi je do lopte stigao Barać, a na svom drugom debiju u Partizanu, Stefan Mitrović je postigao prvi pogodak. Usledila je dobra odbrana mladog Bulajića, a onda snažan šut Baraća sa levog krila, 2:0.

Međutim, uljuljkali su se crno-beli, pa je Rakovac najpre smanjio zaostatak, a potom i izjednačio za Riječane, 2:2. Odbijenu lopti, Jakšić je smestio u gol, a potom su gosti imali dva igrača više, ali je Partizan uspeo da se odbrani, 3:2. Ipak, do kraja deonice, gosti su stigli do izjednačenja, 3:3.

Propustio je Partizan dve prilike na otvaranju deonice, pa sz vaterpolisti Primorja iz polu-kontre preuzeli vođstvo. Druga deonica pripala je gostima. Iz peterca su brzo stekli dva gola prednosti, a potom i lobom Vrbnjaka, 6:3.

Crno-beli su pokušavali preko Mitrovića, ali je na drugoj strani Brubnjak bio precizan, +4. U finišu, crno-beli su igrali bolje nakon tajm-auta, ali je u pojedinim trenucima i nedostajalo sreće pri šutu Mitrovića. Na poluvremenu 8:3.

Na startu trećeg kvartala, Partizan je konačno stigao do gola. Ponovo je precizan bio Barać, ovog puta nakon polu-kontre i loba. Vezali su crno-beli još jedan pogodak, Andrin je najbolje reagovao na odbijenu loptu nakon šuta Nešića, -3. Imali su potom crno-beli igrača više, ali je šut Mitrovića pogodio okvir gola.

Srećom po tim sa Banjice, ni Riječane nije služio šut. Sa pet metara Mitrović je smanjio zaostatak, a snažan šut Andrina je potom ostao na liniji. Treću četvrtinu pored nedostatka sreće u napadu, obeležio je i odličan Bulajić na golu Partizana. Na isteku kvartala, Božović je između dva igrača odbrane doveo Partizan na samo -1.

Bulajić je tokom drugog poluvremena polako preuzimao ulogu glavnog igrača Partizana, a na pogodak i jednih i drugih se čekalo do finiša. Arsenije Mitrović je bio strelac prelepog loba za 8:8.

I kada je delovalo da će pitanje pobednika odlučiti peterci, Skofild je uspeo da savlada golmana Riječana, 9:8. U poslednjem minutu Milan Bulajić se nije dao savladati, pa je Partizan obezbedio veoma važnu pobedu, 9:8.

Partizan angažovao reprezentativca Brazila

OBAVEZNO POGLEDAJTE: REAL MADRID vs CRVENA ZVEZDA | Meridian NBA Predictor #26 | @Beki