PARTIZAN PROKOCKAO DVOCIFRENU PREDNOST: Crno-beli poraženi od Panatinaikosa u produžetku!

željko obradović-partizan-zlatibor
Partizan kreće u novu bitku! (FOTO: KK Partizan)

Veoma uzbudljivu utakmicu odigrale su ekipe Partizana i Panatinaikosa, crno-beli su prokockali dvocifrenu prednost koju su stekli tokom prvog poluvremena i meč doveli u produžetak gde je pribraniji bio protivnički tim i slavio rezultatom 89:85!

Željko Obradović dočekan je ovacijama pre samog susreta, opšte je poznato da je naš trener sa grčkom ekipom osvojio pregršt trofeja. Pet puta je bio prvak Evrope, a 11 puta bio je prvak Grčke.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast Dušana Dude Ivkovića.

Stidljivo su krenuli košarkaši Partizana u ovaj duel, pa je Panatinaikos prvi stigao do prednosti. Međutim ona je bila kratkog trajanja, s obzirom na to da su crno-beli brzo pronašli svoj ritam i preokrenuli rezultat.

Dobru prvu četvrtinu imao je Kuruks koji je upisao pet poena, a pored njega sjajan je bio Madar, pa je prvi kvartal susret pripao četi Željka Obradovića rezultatom 20:14.

Izgleda da je najtrofejniji evropski trener uspeo da pronađe zajednički jezik i trgne kapitena Radeta Zagorca nakon ne tako dobre prošle sezone.

Krilo crno-belih nastavilo je da pruža dobre partije, pa je tako nakon Efesa briljirao i susretu sa Panatinaikosom.

Zagorac je imao odličnu četvrtinu, a u stopu ga je pratio i Uroš Trifunović koji je tokom ovog perioda igre postigao 8 poena.

Opet ja kao i prethodnim mečevima Obradović izveo “smol bol” postavu, a i ovog puta ova ideja je urodila plodom.

Videli smo zaista atraktivnu i brzu košarku od strane Partizana tokom druge četvrtine, a ono što posebno treba da raduje simpatizere crno-belih je da su srpski igrači bili glavni akteri tokom ovog perioda.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 48:31 u korist ekipe iz Beograda.

Vezali su igrači Panatinaikosa nekoliko uspešnih akcija preko Papapetrua i smanjili razliku na 50:40.

Međutim usledio je odgovor Partizanovih pojačanja iz Milana, Ledeja i Pantera koji su u dva napada pogodili po trojku i ponovo povećali prednost crno-belih.

Treća četvrtina se igrala na serije, pa je tako Papajanis zajedno sa Perijem i Papapetruom smanjio prednost protivničke ekipe na jednocifren zaostatak.

Madar je održavao prednost Partizana i sjajnim polaganjem završio treću četvrtinu rezultatom 68:59.

Izraelac je otvorio poenima i poslednji period igre, a pratio ga je i Letonac Rodions Kuruks.

Najbolji u timu Panatinaikosa bio je Evans koji je zelene iz Atine održavao u rezultatskom životu, a Mejkon je smanjio prednost Partizana na samo plus pet.

Opet je ekipa Željka Obradovića imala problem sa skokom kao na meču sa Monakom. Uspeo je tim iz Atine da maksimalno materijalizuje svoje skokove i prvi put na meču povela rezultatom 78:73.

Na minut i po pred kraj meča prišao je Partizan pola koša zaostatka nakon koša Zeka Ledeja.

Ušla je utakmica u pravu dramu, kapitenski kad je najteže preuzeo je odgovornost Zagorac i izjednačio rezultat na samo 39 sekundi do kraja meča.

Madar je požurio u realizaciji napada i ostavio poslednjih par sekundi protivniku da reši meč.

Na sreću crno-belih Peri je promašio šut u poslednjoj sekundi, te je rezultat ostao 80:80!

U produžetku se igralo koš za koš i bilo je napeto do samog kraja. Međutim smireniji su bili igrači Panatinaikosa i poveli su sa 86:83.

Prodorom Kevina Pantera Partizan opet prilazi na pola koša zaostatka 86:85, ali onda odlični Papapetru pogađa za tri poena i na 38 sekundi do kraja povećava prednost Panate na četiri poena razlike.

Loše su igrači Željka Obradovića odigrali poslednji napad nakon tajm-auta i tako doneli pobedu protivničkoj ekipi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Zek Ledej sa 17 poena, a pratili su ga Madar sa 15 i Trifunović i Zagorac sa 10.

PAO su na ovom meču predvodili sjajni Papapetru sa 21 poenom, a Peri i Evans su dodali po 15.

SKINI MERIDIAN SPORT APLIKACIJU I BESPLATNO PREUZMI 2500 RSD BONUSA ZA KLAĐENJE

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22