Fudbaleri Partizana, ostvarili su i osmu uzasopnu pobedu u Super ligi Srbije. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, kada su to činili uz dosta problema, Mladost iz Lučana nije predstavljao ozbiljnu prepreku.

Ekipa Aleksandra Stanojevića, u poslednjoj utakmici u 2020. godini, ispratila je rivala sa stadiona u “Humskoj” rezultatom 4:0.

Utakmici je prethodio minut ćutanja zbog tragične smrti Zoltana Saba, trenera TSC-a, a trener Partizana imao je problema sa sastavom neposredno pred start.

On je u poslednjim trenucima morao da prijavi zamenu, odnosno da je umesto Svetozara Markovića koji je dobio temperaturu, na teren izašao Bojan Ostojić.

To je povuklo sa sobom još jednu izmenu u startnih 11. Zbog bonus pravila, na gol je morao Aleksandar Popović umesto Vladimira Stojkovića.

Međutim, to nije omelo crno-bele…

Apsolutna nadmoć u odnosu na rivala materijalizovana je već u prvom poluvrmenu i to dva puta.

U 25. minutu utakmice, nakon asistencije Sejdube Sume, Takuma Asano je postigao 10. gol u sezoni i time se približio najboljem strelcu lige, Milanu Makariću.

Do drugog gola na meču, Partizan je stigao u 42. minutu.

Igor Vujačić je oboren u šesnaestercu, a Milan Mitić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Bibras Natho.

Bilo je jasno da će dominacija protiv Mladosti u međusobnim duelima biti nastavljena. Ekipa iz Lučana samo jednom je slavila protiv crno-belih, a da će teško moći i do boda potvrdio je Ivan Obradović.

Levi bek je postigao prvi gol po povratku u klub, a ulogu asistenta ponovo je imao Suma.

Konačan rezultat postavio je Lazar Marković u 84. minutu. On je kao i na prethodnoj utakmici protiv Voždovca, u igru ušao u drugom poluvremenu i golom iskoristio svoju minutažu na najbolji mogući način.

Nakon 19 kola, Partizan zauzima drugo mesto na tabeli sa šest bodova manje i utakmicom više od Crvene zvezde koja igra protiv Metalca u Gornjem Milanovcu.

Mladost je na 10. mestu sa 26 bodova, podjednako bliu vrhu i dnu tabele.