Partizan bez snage: Meč bio prekidan, Cedevita svejedno slavila

Partizan nije uspeo da posle izvrsne evropske pobede protiv Turk Telekoma veže još jednu odličnu partiju, te ih je u Beogradu savladala Cedevita – 71:76.

Ekipa Andree Trinkijerija je tako upisala šesti poraz u 12. kolu ABA lige i sa utakmicom više od Mega Bemaksa, nalaze se na četvrtom mestu regionalnog prvenstva. Meč je na kraju obeležila situacija u kojoj su arbitri prekinuli meč 20 sekundi pre njegovog završetka (pri rezultatu 74:68), pošto su navijači crno-belih gađali gostujuću klupu.

Prekid je trajao više od 20 minuta, tražilo se rešenje od strane sudijske trojke da se deo tribine isprazni, kako bi sudije dopustile završetak susreta. Na kraju je do toga i došlo, ali Partizan jednostavno nije imao dovoljno vremena za čudesan preokret.

Nije Partizan loše počeo ovaj meč, ali je druga četvrtina bila prelomna i posle dosta loših 10 minuta u tom periodu, crno-beli nisu uspeli da se oporave.

Igralo se u egalu na startu meča, mada su crno-beli bili ti koji su duže držali svoju prednost. Pogađali su prilično dobro iz igre, ali je i Cedevita sve to pratila. Markus Pejdž je imao pet vezanih poena u važnom trenutku i na kraju su domaći imali poen prednosti posle uvodnih 10 minuta.

KLADI SE NA ABA LIGU!

Ipak, sve što je bilo dobro u tom periodu, do kraja poluvremena je nestalo. Druga četvrtina je bila katastrofalna za Partizan i igrači Andree Trinkijerija su postigli samo 12 poena. u toj deonici.

Cedevita je u tom periodu imala seriju 7:0, pa onda i seriju 10:0 i u takvom razvoju događaja se moralo doći do ubedljive prednosti. Hrvatski tim drugu četvrtinu dobija sa čak 25:12 i time stvaraju veliku prednost pri odlasku na poluvreme.

Edo Murić je bivšem timu ubacio osam vezanih poena, a raspoložen je bio i Džejkob Pulen, pa ne čudi da je Cedevita imala +12 na poluvremenu.

Treća četvrtina pokazala je da je Trinkijeri uspeo da razdrma svoje igrače. Delovali su uspavano u drugoj deonici (samo četiri pogotka iz igre u tom delu) i uspeli su da smanje prednost gostiju. Bilo je 24:18 u tih 10 minuta, a crno-beli su drugo poluvreme otvorili serijom 13:2.

Ušlo se u završni period sa zaostatkom od šest poena i bilo je potrebno nastaviti u snažnom ritmu. No, četvrta četvrtina nije donela očekivani preokret. Ponestalo je snage crno-belima, koji su jako slabo šutirali za tri poena (5/29), a nisu dovoljno iskoristili ni superiorniji skok u napadu.

Na kraju je Partizan uspeo da se približi na samo tri poena zaostatka, ali je trojka Eda Murića u završnici bila ključna da se ne dogodi veća drama. Nakon toga je došlo do prekida, da bi posle duge pauze bio konačno završen. Pejdž je posle na 15 sekundi do kraja pogađa trojku preko ruke sa velike udaljenosti da vrati nadu domaćinu, ali bilo je to uzalud.

Najefikasniji u timu Partizana je bio Pejdž sa 14 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je Džok Lendejl ubacio 12 i dabl-dabl učinak kompletirao sa 10 skokova.

U ekipi Cedevite je Pulen postigao 19 poena i dodao tome šest skokova, dok je Andrija Stipanović imao učinak 12 poena i 11 skokova.