Partizan bez preokreta u Morači: Šuterska kriza, povreda Jankovića i razigrani Erl Klark

stefan jankovic-bahcesehir-turska
Stefan Janković je zvanično pojačao Bahčešehir (FOTO: ABA liga)

Košarkaši Partizana nisu uspeli da naprave preokret u Morači gde su pružili snažan, ali nedovoljan otpor da bi se zaustavio razigrani Erl Klark i pobedila motivisana podgorička Budućnost koja je zabeležila šesti trijumf u regionalnom takmičenju rezultatom 75:71.

Crno-beli nisu stigli da uspostave adekvatan defanzivni sistem pre nego što je Klark “produžio” iz odlične partije u duelu sa Baskonijom u Evroligi i ubrzo na osnovu preciznog šuta stigao do dvocifrenog broja poena, dok je prednost Budućnosti nakon prvih deset minuta iznosila +10.

Uspeo je Partizan da se konsoliduje u drugoj četvrtini kada je odbrana u pitanju, dok je na drugoj strani bio prilično angažovan u skoku. Ipak, Parni valjak se i dalje mučio pri šutu sa distance, a iako je uspeo da smanji na četiri poena zaostatka, Filip Barović i neverovatna trojka Nemanje Gordića sa svoje polovine terena vratili su +10 za Podgoričane.

Đoković stao u finalu: Zverev rutinski do titule u Londonu!

Početak drugog dela susreta obeležila je borba Đorđa Gagića i Alena Omića ispod obruča u kojoj je nešto uspešniji bio centar Partizana, ali Beograđani su nastavili da promašuju, pre svega sa linije penala (57%).

Međutim, sredinom trećeg kvartala Stefan Janković beleži pet poena i smanjuje na 49:42, a nakon što je Danilo Nikolić pogodio trojku, sa dve na drugoj strani odgovora Markus Pejdž, dok Vanja Marinković smanjuje minus na svega dva poena.

Na startu poslednjeg četvrtine proradio je i Džok Lendejl, ali Partizan jednostavno nije imao rešenja za raspoloženjog Erla Klarka koji očigledno igra na daleko višem nivou nego što je to bio slučaj na početku sezone.

Bilo je mnogo promašaja na obe strane u poslednjih deset minuta, Danilo Nikolić se ponovo ispostavio kao “džoker” u timu Aleksandra Džikića, dok je Aleksej Nikolić imao očajno šuterski veče s obzirom da je promašio svih sedam šuteva iz igre.

Ništa bolji nije bio ni Marinković koji je šutirao 4/12, a sa penala 1/4, uprkos tome što je u završnici pogodio trojku za 71:68. Nikola Ivanović uzvraća istom merom već u sledećem napadu i materijalizuje prvi, ujedno i istorijski trijumf Đetića u najelitnijem evropskom takmičenju.

Luka Dončić, najbolji NBA tinejdžer šampionski protiv šampiona

Igru Partizana u četvrtoj četvrtini dodatno je poremetila i povreda Jankovića, inače najefikasnijeg igrača u gostujućim redovima sa 15 poena, koji je u ranoj fazi napada na startu kvartala nezgodno stao i odmah se požalio na bol.

Trećim uzastopnim trijumfom Budućnost je potvrdila da se vraća na pravi smer, dok je Andrea Trinkijeri, čak i pored snažnog otpora svoje ekipe, doživeo drugi poraz na klupi Partizana, zanimljivo, istim rezultatom kao i u Sankt Peterburgu na meču protiv Zenita u Evrokupu.