Fudbaleri Pari Sen Žermena su ubedljivo pobedili ekipu Monpeljea rezultatom 4:0, u 21. kolu francuske Lige 1.

Pari Sen Žermen je došao u vođstvo preko Mbapea u 34. minutu, da bi Nejmar u 60. Ikardi u 61. i ponovo Mbape u 63. minutu postavili konačnih 4:0 za domaćina.

Krucijalni momenat na utakmici desio se u 19. minutu, kada je sudija nakon kosultacije sa VAR-om odlučio da pokaže direktan crveni karton golmanu Mompeljea.

Od tog trenutka krenula je totalna ofanziva Parižana. Prvo je Mbape doveo domaćina u vođstvo od 1:0. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Na novi gol Pari Sen Žermena se čekalo sve do 60. minuta, kada je Kilijan Mbape lepo uposlio Nejmara kome nije bilo teško da postigne pogodak.

Već u naredna dva minuta pitanje pobednika je definitivno bilo rešeno, Ikardi je u 61. minutu iskoristio dobar centaršut Florencija, za velikih 3:0 za domaće.

Dva minuta kasnije Mbape se na pas Ikardija upisuje se drugi put u listu strelaca, i donosi Parižanima ogromih 4:0.

Kurzava je mogao makazicama u 68. minutu da postigne najlepši gol na meču, ali je golman Monpeljea odlično intervenisao.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako PSŽ upisao veoma važnu i ubedljivu pobedu.

Goleada u derbiju Bundeslige – Menhengladbah nadigrao Dortmund

Obavezno pogledajte:Vaso Bakočević GIVEAWAY | Pare na McGregora! McGregor vs Poirier UFC 257