
Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije (do 19 godina) je danas obezbedila plasman u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Podgorici.
Srbija je posle peteraca slavila protiv Italije sa 12:11 (1:2, 2:1, 1:2, 3:2, 5:4).
To znači da “Delfiini” imaju dve meč lopte da stigne do treće medalje kada su mlađe selekcije u pitanju, a na putu će stajati Mađarska.
Golove za Srbiju, postigli su: Vasilije Martinović četiri, Nikola Kojić i Viktor Urošević po tri, Srđan Baucalo dva. Kod Italije, najefikasniji su bili Frančesko Kondemi sa tri, odnosno Agostino Soma i Alesandro Gulota sa po dva gola.
U penal ruletu, se istakao sjajni golman Radosav Virijević, koji je ostao miran uprkos prednosti italijanske selekcije i uspeo da neutrališe pokušaj Skole. Martinović je na početku druge serije bio precizan, Pejković je odbranio pokušaj Kondemija, pa je usledio veliko slavlje izabranika Uroša Stevanovića.
Nešto ranije, Mađarska je pobedila Nemačku sa 22:1, dok je Grčka slavila protiv Hrvatske sa 8:7.
SRBIN NAJBOLJI NA SVETU! Živanović počistio konkurenciju za zlatnu medalju!
OBAVEZNO POGLEDAJTE:MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Francusku i osvoji dres! EP13 | Meridian
za razliku od seniora koji su nas razočarali, ovi mladi vaterpolisti mi ulivaju nadu da još možemo biti šampioni u ovom sportu
Nadamo se da ih gledamo i u finalu! Želim im uspeha u narednoj borbi
Ovi momci osvajaju finale. Imamo jako kvalitetnu mladu reprezentaciju.
I dalje imamo mladje kategorije za ponos u vaterpolu.
Ovo je jako dobar rezultat i ozbiljna zalog za buducnost.