VATERPOLISTI ODLIČNI NA STARTU SVETSKE LIGE: Srbija potopila Italiju u Šapcu!

Srbija bolja od Italije na startu Svetske lige! (FOTO: Starsport.rs)

Srbija je savladala Italiju sa 12:9, na startu Svetske lige u vaterpolu, pred punim tribinama navijača u Šapcu.

Naši vaterplisti su dobro ušli u meč sa Italijanima. Odbrana Srbije je bila na izuzetno visokom nivou, dok su mrežu rivala pogažali Savo Ranđelović i Vitor i Strahinja Rašović. Sa druge strane jedini strelac za Italije tokom prve deonice je bio Andrea Fondeli – 3:1.

U nastavku, Srbija je došla do većeg vođstva, početkom druge četvrtine Dušan Mandić je odmah povisio prednost na 4:1 i delovalo je kao da izabranici Dejana Savića polako slamaju protivnika. Ipak, u nastavku se Italija nije predala i uspela da smanji zaostatak na 5:4, a onda je Nikola Lukić sjajnim pogotkom doneo našoj reprezentaciji dva gola prednosti na poluvremenu – 6:4.

Odbrane oba tima su bila na izuzetno visokom nivou tokom trećeg kvratala. Italija je ponovo smanjila prednost, a Srbija je u zahvaljujući Radomiru Drašoviću i Dušanu Mandiću pobegla na 8:5, a potom su obe reprezentacije pogodile po još jednom i pred početak poslednje četvrtine rezultat je bio 9:6.

Italija je nastojala da stigne do egal završnice i pokuša da izbori pozitivan rezultat. Nikolas Prešuti je smanjio prednost Srbije, ali je nedugo zatim Sava Ranđelović rutinski realizovao zicer posle sjajne akcije za 10:7. Tada je bilo rešeno pitanje pobednika, a do kraja meča su izabranici Dejana Savića postigli još dva pogotka 12:9.

Najraspoloženiji u redovima Srbije su bili Strahina Rašović i Dušan Mandić sa po tri pogotka, Radomir Drašović i Sava Ranđelović su postigli po dva, a u strelce su se upisali i Viktor Rašović i Nikola Lukić.

Sa druge strane za Italiju su pogađali Luka Marciali četiri puta, Frančesko Di Fulvio dva, Andrea Fondeli, Nikolas Prešuti i Mateo Grata po jednom.

Srbija naredni meč u Svetskoj ligi igra 8. marta protiv Slovačke, a podsećanja radi, po dve selekcije iz četiri grupe će izboriti plasman u četvrtfinale.

ZVANIČNA ODLUKA: Zvezda poražena službenim rezultatom u Ligi šampiona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DA LI NAJSTARIJI TIM NA SVETU MOZE DA OPSTANE U PREMIJER LIGI? – FIFA 22 EXPERIMENTI @Beki