DEMONSTRACIJA SILE: Srbija preslišala nejaki Portugal!

odbojka-srbija-belgija-evropsko-prvenstvo
Kolaković odredio spisak igrača za drugu nedelju Lige nacija! (FOTO: Guliver)

Nije Srbija imala na papiru težak posao protiv Portugala i na kraju se tako i ispostavilo. Istina, jeste nam rival uzeo set, ali se pobeda “orlova” ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje – 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17)!

Ono što je na početku meča uzdrmalo našu selekciju je povreda kapitena Nemanje Petrića koji će propustiće i meč sa Grčkom.

Odradiće Petrić terapije u Beogradu, a zatim će se vratiti u Poljsku i ponovo priključiti saigračima iz nacionalnog tima.

Nisu ipak naši odbojkaši dozvolili da ih to poremeti. Mada, nije Portugal pravi reper i adekvatan protivnik za našu selekciju. Bilo je to vidljivo još u prvom setu. Konstantno je vodila Srbija koja je napravila ključnu prednost od rezultata 17:13.

Od tada je usledila serija od 5:0 koju su inicirali Ivovića sa dva uzastopna poena, a potom i Perić odličnim napadom. Za kraj smo osvojili i dva asa, pa je bilo jasno da je razlika u kvalitetu već u prvom setu – demonstrirana.

Sjajno su naši momci započeli i drugi set. Ipak, usledio je kratak pad koji su Portugalci iskoristili da izjednače na 12:12.

Nije to dugo trajalo. Todorović je sjajno dirigovao igrom, a Perić je pucao iz svih pozicija. Mogao je selektor Kovač da odmori najveće adute Atanasijevića, Kovačevića, Lisinca, Ivovića, Jovovića…

aleksandar okolic-srbija-odbojka
Srbija je lako pobedila rivala! photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

U laganom ritmu smo priveli kraju i drugi set i očekivala se lagana overa pobeda “orlova” koju je Portugal samo na kratko poremetio.

Od starta nismo ušli dovoljno dobro i koncentrisano u treću deonicu. Ključna razlika se desila u samoj završnici kada su Portugalci stigli do 24:20, pa je bilo jasno da ćemo morati u još jedan set.

Ivović je sjajno otpočeo set snažnim i preciznim servisima. To nam je i donelo prednost od 3:0. Bili su vrlo uporni naši rivali koji se nisu dali i konstantno su držali priključak.

Poenom Perića konačno je Srbija stigla do četiri razlike (14:10) i od tada Portugalcima nije bilo povratka…

Vrlo bitna pobeda za našu selekciju (treća iz četiri meča) koja sutra od 17.30 igra sa Grčkom i pobedom bi najverovatnije overila drugo mesto u grupi. Samim tim i lakšeg rivala u narednoj fazi takmičenja.

LEGENDA SE OGLASILA: Cela nacija je ponosna, svaka vam čast!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Od Turske smo bolji na papiru, ali… | Tijana Malešević | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP20