OVE DEVOJKE MOGU MNOGO: Srbija pobedom otvorila Svetsko prvenstvo!

srbija-turska-rukomet-kvalifikacije-rezultat
Srbija je slavila protiv Poljske! (FOTO: Starsport)

Ispraćene su naše devojke bez puno pompe i očekivanja na Svetsko prvenstvo, a sudeći po samom startu mogla bi Srbija dosta na planetarnom šampionatu!

Optimizam baziramo na osnovu utakmice protiv Poljske i pobede naših rukometašica od 25:21!

Krenule su izabranice Uroša Bregara nešto sporije i u prvih pet minuta su postigle samo dva gola. Sa druge strane, odbrana je bila zaista sjajna i nije dozvolila rivalu niti jedan gol.

Od samog starta smo nametnuli ritam igre, pa nije smetalo ni prvo isključenje koje je dobila Tamara Radojević. Čak smo i sa igračicom manje uspeli da postignemo gol.

Nastavile su naše devojke da melju pa su brzo stigle i do 9:5. Morao je selektor Poljske da traži tajm-aut da prekine nalet moćne Srbije.

Odlično je funkcionisala poziciona igra Srbije gde smo pravili rivalu problema sa bekovskih i krilnih pozicija. Nešto kasnije je i Anđela Janjušević ulazila na mesto drugog pivota.

Nije rešenje imala Poljska na tu igru. Generalno je dosta često tražio selektor Bregar igru sa dva pivota koja je dosta dobro funkcionisala večeras.

Igalo se potom gol za gol, a Srbija je uspela na poluvremenu da održi tri gola razlike i ode na veliki predah sa 16:13.

Neverovatnu odbranu su igrale naše devojke koje su stigle do 19:13! Nije Poljska ništa mogla u napadu, dok je Srbija igrala – izuzetno.

Baš od tog trenutka krenuo je pad u igri našeg tima. Stao je napad, a Poljakinje su uspele da realizuju tri brze kontre i značajno smanje prednost.

Ušla je voda u uši našim rukometašicama pa je Bregar morao da traži tajm-aut već na polovini drugog dela igre.

Još kada se rival spustio na samo gol razlike 20:19, dalo se naslutiti da bi moglo biti dodatnih problema… Posebno kada su Poljakinje imale dva sedmerca, ali se istakla Graovac koja je odbranila oba šuta sa sedam metara!

Imali smo nekoliko šansi u napadu da dođemo do tri gola razlike, ali nijedna nije iskorišćena. Morala je ponovo Graovac da nas čupa kada je zaustavila šut koleginice sa gola koji je mogao da završi u našoj mreži…

Srbija je pružila odličnu partiju protiv Poljske! (FOTO: Starsport)

Na tri minuta pre kraja smo dobili igračicu više što je iskoristila Stojiljković pravom bombom čime je zapečatila pitanje pobednika!

Iako je bilo dosta kliznih momenata i nekoliko slabo realizovanih napada, odbrana je bila veoma dobra i zaista možemo mnogo uz određene korekcije u igri.

U našem timu najefikasnije su bile Anđela Janjušević sa sedam golova, dok je Jovana Stojiljković dopisala šest. Kod Poljske je Aleksandra Rosijak stala na šest golova.

Sledi nam sada dan pauze, da bi u nedelju od 20.30 igrali sa autsajderom Kamerunom.

“ORLICE” U MISIJI ZVANOJ SVETSKO PRVENSTVO: Može li Srbija do medalje?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Prva pobeda pod novim nazivom: FMP Meridian slavio protiv Cibone!