Odbojkaši u Tokiju vade vizu za Olimpijske igre u Parizu

4
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaši dobili rivale za Olimpijske igre (FOTO: OSSRB)

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije igraće od 30. septembra do 8. oktobra u Tokiju na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre 2024. godine u Parizu.

Srbija će u Tokiju igrati u Grupi B protiv Japana, SAD, Slovenije, Turske, Tunisa, Egipta i Finske, saopštio je danas Odbojkaški savez.

U prvom kolu Srbija će 30. septembra od 6.00 po srednjoevropskom vremenu igrati protiv Turske, u drugom kolu 1. oktobra u istom terminu protiv Tunisa, a 3. oktobra, takođe od 6.00, protiv Egipta.

Srpski tim će 4. oktobra od 6.00 igrati protiv Finske, dva dana kasnije protiv Japana od 12.25, a u šestom kolu 7. oktobra protiv SAD od 9.00. U poslednjem kolu Srbija će 8. oktobra igrati protiv Slovenije od 9.00.

EKSKLUZIVNO – registruj se i osvoji do 120.000 RSD bonusa na uplatu prvog depozita

U Grupi A u Rio de Žaneiru igraće Brazil, Italija,Iran, Kuba, Ukrajina, Nemačka, Češka i Katar.

U Grupi C u Sjenu igraće Kina, Poljska, Argentina, Holandija, Kanada, Meksiko, Belgija i Bugarska.

Po novom sistemu kvalifikacija, 24 najbolje reprezentacije sa rang-liste FIVB podeljene su u tri grupe sa po osam selekcija, a plasman na Igre izboriće po dve najbolje reprezentacije iz svake grupe.

Direktan plasman u muškoj i ženskoj konkurenciji obezbedio je domaćin takmičenja, Francuska.

Olimpijske igre biće održane od 26. jula do 11. avgusta 2024. godine u Parizu.

(Izvor: Beta)

Zvezdi se crno-belo piše: Poslednjih pet godina kažu – Partizan je šampion

BONUS VIDEO:

4 KOMENTARA

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Molimo Vas ovde unesite svoje ime