ODBOJKAŠI NEĆE BRANITI KRUNU: Italija ide u finale, Srbija sa domaćinom za BRONZU!

odbojka-srbija-ep
Srbija domaćin Svetskog prvenstva?! (FOTO: CEV)

Odbojkaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Naša selekcija je u polufinalu poražena od Italije rezultatom 3:1, po setovima 29:27, 25:22, 23:25, 25:18).

U finalu Evropskog prvenstva će se sastati Italija i Slovenija, dok će Srbija borbu za bronzanu medalju voditi sa Poljskom.

Srbija nije tako loše ušla u meč, ali je mlada ekipa Italije ipak imala više goriva u večerašnjem meču. Odličan je bio talentovani Mikeleto za koga naša odbrana nije imala rešenje.

Prvi set se igrao na razliku, a u samoj završnici više sreće i znanja su imali „azuri“.

U drugom setu je viđena znatno bolja igra Italije. Srbija nije uspela da se konsoliduje, što je rezultovalo zaostatku od 2:0 u setovima.

Treći set doneo je uzbuđenje. Naša selekcija nije želela da se preda i da dozvoli Italijanima da bez izgubljenog seta prođu u finale.

Odličan je bio Aleksandar Atanasijević, koji je uspeo da pokrene Srbiju i tako omogući da se smanji vođstvo rivala.

Kada se činilo da Srbija može do velikog preokreta, Italijani su ugasili sve nade…

Furizan start od 5:0 bio je nepremostiva prepreka za izabranike Slobodana Kovača.

Naša selekcija nijednog momenta nije uspela da ugrozi Italijane, koji će se nakon dužeg perioda boriti za zlatnu medalju.

Srbija će se u borbi za bronzu sastati sa domaćinom Poljskom. To će biti ukupno deveta borba našeg odbojkaškog nacionalnog tima za bronzano odličje na šampionatu Starog kontitnena!

Uživo preno meča možete pratiti na našem portalu.

UŽIVO PRENOS:

ČETVRTI SET:

18:25 Kraj! Italija je u finalu, Srbija sa domaćinom za bronzu!

16:24 Italija ima meč loptu.

16:22 Italijani ekspresno seku seriju našeg tima.

15:20 Nešto bolja igra izabranika Slobodana Kovača, da li je može Srbija do preokreta?

13:20 Agonija Srbije se nastavlja…

10:16 Italija suvereno gura ka plasmanu u finale Evropskog prvenstva.

8:13 Konačno nešto bolji tempo Srbije, nakon pecanja Italijana osvojen drugi poen i nizu.

6:12 Neće, pa neće! Srbija nikako ne uspeva da poveže nekoliko poena i time ugrozi Italiju.

4:10 Italijani uvećavaju prednost u možda odlučujućem setu…

4:8 Ne može Srbija da uhvati ritam u četvrtom setu, nakon dobre odbrane Atanasijević greši iz kontranapada.

4:7 Italija čuva prednost.

2:5 Srbija se upisala poenom Atanasijevića, da bi Petrić asom dodatno smanjio prednost Italije.

0:5 Italija povećava prednost, novi as Đanelija…

0:4 Atanasijević „uhvaćen“ u bloku, Slobodan Kovač primoran da zatraži novi tajm-aut.

0:3 Italija odlično otvara četvrti set… Mikeleto je upisao svoj 23 poen na večerašnjem susretu dve ekipe.

TREĆI SET:

25:23 Srbija dolazi do prvog seta u polufinalu protiv Italije, nakon sjajnog napada iz zone šest preko Kovačevića naša selekcija smanjuje prednost rivala!

23:23 Novo izjednačenje, izgledalo je kao da Srbija može do set lopte, ali ponovo se pojavio neverovatni Mikeleto…

23:22 Ne daju se Italijani, selektor Srbije Slobodan Kovač traži tajm-aut.

23:21 Srbija nakon poena Atanasijevića blizu osvajanja prvog seta na večerašnjem meču!

15:14 Prolazi Kovačević pored dvojnog bloka!

14:13 Vodi Srbija, ali nikako ne upeva da se „odlepi“ na više od poen ili dva prednosti, što Italija lako uspeva da stigne.

9:7 Dva puta su se odbranili Italijani, ali Srbija nije odustala novi poen Kovačevića!

6:4 Greška Italije, vodi Srbija!

3:3 Ponovo poentira Podraščanin.

DRUGI SET:

22:25 Dobila je Italija i ovaj set.

22:23 Vodi se velika borba, ali Italija dolazi do set lopte.

12:12 Ponovo Petrić – novo izjednačenje!

11:12 Vodi Italija i dalje, ali čini se da je Srbija uhvatila ritam, poentira i Petrić.

9:7 Dobar prijem Kovačevića, sjajno organizovan napad i novi poen za Srbiju.

4:2 Vodi Srbija, Liinac je sjajan u bloku, poentira i Kovačević.

Srbija je izgubila prvi set (FOTO: Guliver Images)

PRVI SET:

27:29 Italijani dobijaju set!

26:27 Nova set lopta za Italiju, treća po redu, ali je ne koriste, novi poen upisuje Ivović.

25:26 Mikeleto je, čini se, nezaustavljiv – novi poen Italijana.

24:25 Sada Italija ima set loptu, pošto je Kovačević izblokiran. Ne dozvoljava Luburić da je i realizuju, pa dolazimo do novog izjednačenja.

24:24 Blok Kovačevića, ali poen ipak pripada Italiji, pošto je lopta otišla u aut.

23:24 Greška Italijana i set lopta za Srbiju!

22:20 Italija prekida nalet, ali i pravi servis grešku.

20:19 Srbija vezuje tri poena, a ponovo je glavni „krivac“ Podraščanin, koji sjajno igra u bloku i donosi novi poen!

19:19 Kakva borba! Uspeli su srpski odbojkaši „nekako“ da se odbrane iako su svi pomislili da je poen već izgubljen, a onda pole dizanja Podrščanina – sjajno poentira Atanasijević, koji donosi novo izjednačenje!

17:18 Nova prednost Italije, precizan je Mikeleto.

15:13 Servis greška Srbije, pa isto čini i Italija.

Marko Podraščanin noi igru Srbije (FOTO: Guliver Images)

10:9 Serija Italije je prekinuta, poentira i Luburić.

8:9 Italija pravi seriju 5:0 i dolazi do preokreta.

7:4 Vodi Srbija, Ivović donosi novi poen za Srbiju, a Italijani traže tajm-aut.

3:2 Ponovo Podrščanin poentira, ali uvraćaju i Italijani.

2:0 Sjajan početak meča, Srbija vodi 2:0 i to uz sjajan blok Marka Podrščanina.

Inače, ove godine Srbija i Italija sastale su se u okviru Lige nacija kada su „orlovi“ bili bolji rezultatom 3:1.

Potsetimo, tim Slobodana Kovača je prethodno u osmini finala savladao Tursku rezultatom 3:2 i Holandiju rezultatom 3:0.

Italijani su do četiri najbolja tima stigli maksimalnim trijumfima protiv Letonije i Nemačke.

U prvom polufinalu, Slovenija je eliminisala Poljku, koja je inače svetski šampion.

Uživo prenos drugog polufinala pratite na našem portalu.

SLOVENIJA ČEKA SRBIJU U FINALU EP! Skandal sa himnom, epska borba protiv Poljaka i na kraju – POBEDA!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22