FILIPOVIĆ “POTOPIO” NOVI BEOGRAD: Olimpijakos slavio u Ligi šampiona!

Novi-Beograd-Olimpijakos-vaterpolo
Filipović "potopio" Novi Beograd! (FOTO: Starsport.rs)

Vaterpolisti Novog Beograda su poraženi na svom bazenu od Olimpijakosa sa 12:9. Izabranici Vladimira Vujasinovića posle pobede nad Radničkim iz Kragujevca (16:10), nisu uspeli da upišu i drugu pobedu u Ligi šampiona.

Olimpijakos je odlično počeo meč, pa je dobio prvu deonicu sa 4:2, a tokom treće, vodio sa 6:2.

Novobeograđani se nisu predavali, pa su uz odličnu igru u odbrani Viktora Rašovića, Angelosa Vlahopulusa i Duška Šjetlovića stigli na jedan gol zaostatka, posle prvog poluvremena.

Grci su u nastavku uspeli da odbiju nalet domaće ekipe, da bi posle nekog vremena došli do tri gola prednosti (8:5), preko Filipa Filipovića i Kostantinosa Genidijunasa. Novi Beograd nije imao rešenja za odbranu rivala, pa je Genidijunas sa dva pogotka odveo Olimpijakos na 10:5 na kraju treće četvrtine.

Nisu se predavali Novobeograđani, pa su u poslednjoj deonici preko dva pogotka Nike Šušiašvilija i jednog Dušana Mandića, ponovo stigli na minus jedan (10:9). Ipak, Olimpijakos je već u sledećem napadu povećao prednost preko Hristovalentisa Hristopatisa, da bi tačku na meč stavio Filip Filipović dva minuta pre kraja za 12:9.

Za Novi Beograd, golove su postigli: Nika Šušiašvili (3), Duško Pjetlović (2), Nikola Jakšić, Angelos Vlahoulos, Viktor Rašović (1). Sa druge strane kod Olimpijakosa, Konstatinos Gendijus je postigao četiri, Filip Filipović i Hristovalentis Hristopatis po tri, a Janis Fontulis dva pogotka.

Novobeograđani u narednom kolu gostuju ekipi Jadrana iz Splita, dok će Olimpijakos putovati u Mađersku, gde snagu odmerava sa Ferecvarošom.

HOĆE NEKO NA VATERPOLO? “Ranjeni lav” dobija stari sjaj!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nikola Filipović: Stošić me nagovara da pređem na MMA! | Sport Fokus Podcast EP28