TREĆI NA SVETU Majdov doneo Srbiji svetsku džudo bronzu

Nemanja Majdov je svetskom zlatu dodao i bronzanu medalju (FOTO: Aleksandar Djorovic/Starsportphoto

Reprezentativac Srbije u džudou Nemanja Majdov osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Svetskom prvenstvu.

Majdov je na SP u Tokiju došao do druge svetske medalje, nakon zlatnog odličja u Budimpešti pre dve godine.

U kolekciji ima i srebro sa Evropskog prvenstva prošle godine.

Prvo mesto zauzeo je Holanđanin Noel van Tend, drugo Šoihiro Mukai, dok je bronzu osvojio i Francuz Aksel Klerže.

Majdov je bio na pragu uspeha iz Mađarske kada je postao svetski prvak. Delilo ga je svega nekoliko centimetara, jer su on i Van Tend u polufinalu imali po dva šida.

Treći bi značio poraz, ali je rival iz Holandije kontrom u samom uglu tatamija prošao u finale.

Majdov je u borbi za treće mesto bio bolji od Mađara Kristijana Tota.

Pored medalja sa najvećih takmičenja, ima i srebro sa Mediteranskih igara (2018) i Olimpijskih igara mladih (2014).