ORLIĆI SLAVILI POSLE DRAME: Srbija ostvarila drugu pobedu na SP!

ostoja-mijailović-partizan-financije-trener-petrušev
(FOTO: FIBA)

Juniori Srbije savladali su vršnjake iz Portorika u drugom kolu grupe D Svetskog prvenstva koje se održava u Grčkoj, sa 75:74.

Po četvrtinama je bilo 27:12, 16:28, 21:16, 11:18, a ovom pobedom “orlići” su došli na deobu prvog mesta s Francuskom.

Srbija je u subotu, u prvom kolu SP, ubedljivo savladala Kinu.

Filip Petrušev postigao je 23 poena, od čega 11 u prvoj četvrtini.

Marko Pecarski dodao je 21, a Uroš Trifunović 19.

Bolji od ostalih kod Portorika bio je Džulijan Li Strauter sa 22 poena.

Utakmicu je obeležila igra naše reprezentacije po sistemu toplo-hladno.

Srpski igrači pravili su veliku prednost, zatim je ispuštali, što dovoljno govore prva i druga deonica.

U prvoj smo prosto pregazili rivala (27:15), da bi u drugoj usledio veliki pad i gubitak iste od 28:16.

Izjednačena borba viđena je u nastavku, da bi u završnici utakmice na Kritu usledila prava drama.

Tri minuta pre kraja naša selekcija imala je prednost od 74:71, polaganjem Trifunovića, ali…

Portorikanci su smanjili na 74:72, da bi Zoran Paunović pogodio jedno od dva bacanja.

Đovani Santijago postigao je poene za -1 Portorika, odnosno 75:74 za Srbiju, a naši košarkaši greškama su omogućili protivniku da ima šut za pobedu.

Ipak, upravo Santijago je promašio “flouter” i mogli smo da odahnemo.

Narednu utakmicu Svetskog prvenstva “orlići” će odigrati protiv Francuske, 2. jula.