Orlići i dalje savršeni: Partizanova deca Šaponjić-Pantić za 7 od 7!

Srbija Orlići

Mlada reprezentacija Srbije nastavila je svoj perfektni učinak u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo savladavši vršnjake iz Makedonije 2:1, a glavnu zaslugu za to imala su ‚‚deca” Partizana.

Srbija nije briljirala u ovom susretu. Makedonija se pokazala kao žilav tim, dobro organizovan i kao daleko bolji tim nego što su do sada beležili rezultate. Južne komšije nisu delovali kao tim sa samo tri osvojena boda i dobro su preznojili ekipu Gorana Đorovića.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – PRIČALI SMO O SRBIJI, MILIVOJEVIĆU, NASTASIĆU I KRSTAJIĆU, ALI I POČETKU LIGE NACIJA!

Ipak, Orlići su bili ti koji su bolje otvorili meč. Sredina terena Pantić-Račić-Luka Ilić je dobro funkcionisala i diktirala tempo, a Srbija je do vođstva stigla uz pomoć protivnika. Makedonci su skrivili jedanaesterac u 28. minutu, da bi Ivan Šaponjić bio precizan sa bele tačke.

Nisu srpski igrači stvarali previše prilika. Uglavnom su kontrolisali igru i ritam utakmice, držali loptu u svom posedu, ne dozvoljavajući da priprete golmanu Radunoviću. No, na početku drugog poluvremena se stvari menjaju.

Makedonci u nastavak susreta ulaze živahnije i agresivnije, pokušavajući da što više poremete igru Đorovićevih pulena. Četvorka Gajić-Jovanović-Marković-Bogosavac je polako imala sve više problema, da bi posle uvodnih 10 minuta Makedonija zapravo počela da stvara šanse.

Jednu takvu su i iskoristili u 60. minutu, nakon lepog prodora Manevskog po levom boku, usledio je povratan pas na ivicu šesnaesterca, a Tihomir Kostadinov uspeva da matira Radunovića.

ORLOVI U LIGI NACIJA U PONEDELJAK DOČEKUJU RUMUNE!

U tim momentima je srpska selekcija bila najviše uzdrmana. Nije samo nerešen rezultat to činio, već je i protivnik agresivnim presingom pokušavao da uzdrma Orliće, a u nekoliko navrata im je to donelo izvesne poluprilike.

Međutim, kao što je Šaponjić u prvom poluvremenu doneo vođstvo Srbiji sa penala, najzaslužniji za pobednički gol bio je sadašnji igrač Partizana, Danilo Pantić. On je u 80. minutu odlično izveo slobodan udarac sa 30 i kusur metara, a Lazar Ranđelović je uspeo da glavom malo zakači loptu i prosledi je u mrežu Makedonaca.

‚‚PRELISTAVANJE SA MILENOM” – NAŠA NOVA EMISIJA

To je na kraju bilo dovoljno za nova tri boda i očuvanje maksimalnog učinka. Srbija možda u ovom meču nije delovala podjednako impresivna kao u nekim prethodnim, ali sada imaju 21 bod iz sedam mečeva i dodatno su se približili plasmanu na Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine koje se narednog leta održava u Italiji i San Marinu.

Rusi nisu igrali u ovom terminu jer su već imali jednu utakmicu viška, pa im sada Orlići beže čitavih pet bodova. Do kraja su ostala još tri meča, a izabranici Gorana Đorovića u utorak gostuju upravo selekciji Rusije. Trijumf u tom susretu bi praktično obezbedio čelo tabele, koje direktno vodi na Euro.