Košarkaši Orlando Medžika poraženi su na gostujućem parketu od Njujork Niksa – 91:84.

Bio je ovo šesti poraz u nizu za ekipu Orlanda u NBA ligi, a nije im pomogla ni još jedna odlična partija Nikole Vučevića. Crnogorski centar je bio najbolji pojedinac utakmice. Zabeležio je novi dabl-dabl učinak, 24 poena i 14 skokova.

Niksi su u svom “Medison Skver Gardenu” vodili tokom većeg dela meča.

Orlando je uspeo u poslednjoj četvrtini da povede 81:80, ali je onda usledila serija Njujorka 11:3 kojom su došli do sedme pobede u sezoni.

U ekipi Niksa Ar-Džej Beret je imao 22 poena i 10 skokova, a Džulijus Rendl je imao 21 poen uz čak 17 uhvaćenih lopti.

Pored Vučevića, kod Orlanda su se istakli Ros sa 19 i Gordon sa 18 poena.

Atlanta Hoksi pobedili su Minesota Timbervulvse – 108:97.

Atlanta, za koju zbog povrede već neko vreme ne igra naš Bogdan Bogdanović odigrala je veoma dobar meč u kojem su relativno lako stigli do šestog trijumfa.

Hoksi su na poluvremenu vodili 58:51 i tu stečenu prednost su dodatno uvećali u nastavku susreta. Minesota je odlično otvorila treću deonicu i stigla do izjednačenja. Međutim, bilo je to sve od njih na ovom meču. Atlanta pravi seriju 17:3 kojom su stekli 14 poena razlike i na taj način prelomili ovaj duel.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Diandre Hanter sa 25 poena. Klint Kapela imao je 23 poena uz 15 skokova.

Kod Minesote se istakao Dianđelo Rasel sa 31 poenom.

Košarkaši San Antonio Sparsa su bez većih problema savladali Portland TrejlBlejzerse – 125:104.

Ekipa Grega Popoviča odigrala je sjajan meč i došla do pobede protiv favorizovanog Portlanda.

Prvo poluvreme je bilo prilično izjednačeno, mada su uglavnom Sparsi bili ti koji su kontrolisali igru. Sličan scenario viđen je i u trećem kvartalu, da bi onda košarkaši San Antonio odigrali odličnu poslednju četvrtinu i zasluženo došli do pobede.

Potpuno su razbili TrejlBlejzerse u poslednjih deset minuta i rešili taj deo igre sa 38:22 u svoju korist.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Lilard koji je ubacio 35 poena, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Najefikasniji u redovima San Antonia bio je LaMarkus Oldridž sa 22 poena, dok su po 21 ubacili Peti Mils i Rudi Gej.

VELIKA POBEDA: Zvezda šokirala Real, sada čeka Barsu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaški kviz | EUROLEAGUE #02 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA