REZIME I RASPORED: Sebić “upucao” medalju za Srbiju, očekuje nas spektakl!

olimpijkse-igre-rezime-raspored-sebić
Rezime i raspored Olimpijskih igara u Tokiju (FOTO: Guliver)

Završen je deseti dan na Olimpijskim igrama u Tokiju, a Srbija je nakon nekoliko dana pauze uspela da osvoji medalja. Bronzu za našu zemlju je „upucao“ Milenko Sebić!

Srbije je dugo čekala na „medalju broj 5“ koju je danas negde oko 10 časova doneo srpski strelac Milenko Sebić u disciplini malokalibarska puška trostav.

Osvajač bronzane medalje bio je četvrti u kvalifikacijama i tako negovestio da bi mogao da napravi dobar rezultat u finalu, to se i dogodilo.

Milenko Sebić je odlično pucao i potpuno zasluženo osvojio bronzano odličje. Pored njega u ovoj disciplini takmičio se i Milutin Stefanović koji je u ukupnom plasmanu zauzeo 23. mesto.

Da ovaj dan ne bude upamćen samo po medalji, nego po delimično perfektnom skoru potrudili su se ostali srpski predstavnici koji su danas izašli na borilište.

Negde oko dva sata nakon ponoći poslednji meč u grupi počele su odbojkašice Srbije koje su preko puta mreže imale Južnu Koreju.

Izabranice Zorana Terzića su na dominantan način završile meč maksimalnim rezultatom i tako overile drugo mesto u grupi.

Danas je bio odličan dan i za srpske kajakaše. Milica Novaković i Bojan Zdelar su relativno lako uspeli da se plasiraju u polufinale. Oboje su u svojim kvalifikacionim grupama zauzeli drugo mesto.

Jedini neuspeh što se tiče srpskih sportista desetog dana na Olimpijskim igrama u Tokiju ostvario je rvač Mihail Kadžaja, koji je zaustavljen već u osmini finala u kategoriji do 97kg.

Odličan dan za srpske sportiste zatvorili su vaterpolisti koji su na dominantan način završili takmičenje u grupi. Akteulni šampioni Olimpijskih igara su „preslišali“ Crnu Goru rezultatom 13:6.

Izabranici Dejana Savića su tako upisali treće mesto u grupi, a u četvrtfinalu će se sastati sa reprezentacijom Italije.

Podsećanja radi, Milenko Sebić ne samo da je doneo novu medalju za Srbiju, već je „upucao“ novih 100 hiljada dinara koje Meridian donira u humanitarne svrhe.

A, kada ćemo morati da se probudimo? Meridian sport vam donosi kompletan raspored naših učesnika na Olimpijskim igrama: