ODLIČAN POČETAK ORLIĆA NA EP: Srbija savladala šampiona Evrope!

Mišković je jedan od najzaslužnijih za važnu pobedu "orlića" (FOTO: FIBA)

Košarkaši Srbije do 20 godina pobedom su započeli Evropsko prvenstvo u Izraelu, pobedom nad domaćinom od 92:81.

Izabranici Olivera Popovića savladali su aktuelnog prvaka Starog kontinenta, uz zapažene role Ranka Simovića i Nikole Miškovića.

Simović je ubacio 18 poena i uhvatio devet lopti, dok je Mišković imao poen manje.

U redovima rivala najistaknutiji bio je Jam Madar s 24 poena i devet asistencija.

Srbija je na poluvreme otišla s deset poena prednosti, 43:33, a posle “velikog odmora”, Izrael je odlično odgovorio.

Uspeli su Izraelci da uvedu meč u neizvesnu poslednju četvrtinu, čak su i poveli domaći košarkaši.

Međutim, “orlići” su odbili sve napade, te odličnom igrom u ofanzivi kontrolisali utakmicu sve do važne pobede.

U drugom susretu naše grupe B, Italija je bila ubedljiva protiv Ukrajine sa 85:58.

Upravo je Ukrajina, u nedelju, naredni protivnik Srbije na U20 Evropskom prvenstvu.

MERIDIAN SPORT FOKUS Dragan Jakovljević: Saši Đorđeviću mnogo zameram jednu stvar, u Evroligu mogu samo najbogatiji!

ZVANIČNO RATNIK: Našem košarkaškom biseru ugovor na četiri godine!