KAKVA DOMINACIJA NAŠIH KRALJICA: Srpske odbojkašice u polufinalu Olimpijskih igara!

odbojkašice-italija-srbija-olimpijske-igre
Srbija se bori za medalju na Olimpijskim igrama (FOTO Guliver)

Srpske odbojkašice uspele su da se plasiraju u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju!

Srbija je u četvrtfinalnom meču “počistila” sa terena jednog od favorita za osvajanje medalje selekciju Italije rezultatom 3:0 (25:21, 25:14, 25:21).

Srpske odbojkašice su veoma stegnuto ušle u meč. Smenjivale su se ekipe u vođstvu, a onda je naša selekcija u finišu seta uzela stvari u svoje ruke.

Upasivljena je najbolja igračica Italije, Paula Egonu, sa druge strane Maja Ognjenović je fenomenalno upošljavala svoje saigračice za 1:0 u setovima za naš ti.

U drugom setu viđena je prava “bajka” srpskih odbojkašica. Ne zna se šta je bolje funkcionisalo da li odbrana ili napad.

Koliko je naša selekcija dobro branila pokazuje podatak da je Maja Ognjenović nekoliko puta ukrotila snažne smečeve protivnika i tako donosila drugu priliku svom timu.

U napadu je dominirala Tijana Bošković i Srbija je ekspresno došla do prednosti od 2:0.

Italijanke su zaigrale na sve ili ništa. Pucalo je sa svih strana, Tijana Bošković je bila zaustavljena na momenat. Sve to je rezultovalo da Italijanke imaju u više navrato po tri ili četiri pona prednosti.

Međutim sredinom trećeg seta srpske odbojkašice nisu želele više ništa da rizukuju. Ponovo je uspostavljena ona igra kao iz prva dva seta i slavlje je moglo da počne.

Srbija se tako plasirala u polufinale gde će se sastati sa starim poznanikom Sjedinjenim Američkim Državama.

Srpske odbojkašice su i pre pet godina u Rio de Ženeiru igrale protiv Amerikanki. Nadamo se istom ishodu kao i pre pet godina!

TEŽAK ZADATAK: Odbojkašice Srbije dobile protivnika za četvrtfinale!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Kuzmanović: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju! | Sport Fokus S1EP15