ČETA PLAVA OSTALA BEZ GORIVA: Srbija poražena od Poljske u borbi za bronzu!

odbojka-srbija-poljska-ep
Žreb za Svetsko prvenstvo u odbojci održaće se u četvrtak! (FOTO: CEV)

Odbojkaši Srbije nisu uspeli da osvoje bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Naša selekcija poražena je od domaćina turnira maksimalnim rezultatom 3:0 po setovima (25:22, 25:16, 25:22).

Ovo je tek drugi put u istoriji Evropskih prvenstava da naša odbojkaška reprezentacija nije uspela da osvoji bronzanu medlju!

Domaća selekcija je od samog početka pokazala da želi više i potpuno zasluženo je osvojila bronzano odličje.

Naši odbojkaši su samo u nekoliko navrata pokazali kako znaju da igraju, što nije bilo dovoljno da se danas savlada objektivno bolji rival.

Gotovo u sva tri seta smo mogli da vidimo kako je Poljska imala rezultatsku prednost, te nije sebi dozvolila da je izgubi nijednog momenta.

Bez obzira na sve može se zaključiti da je ovo bio jedan odličan turnir ekipe koju sa klupe predvodi Slobodan Kovač.

Sada na red dolazi analiza, i okretanje novim obavezama.

Uživo prenos meča mogli ste da pratite na portalu Meridian sport!

UŽIVO PRENOS:

TREĆI SET:

22:25 Poljska je osvojila bronzanu medlju!

21:22 Poljaci greše, srpski odbojaši stužu zaostatak!

17:20 As za Poljsku, Srbija u velikom problemu.

16:16 Ponovo lucidan potez Uroša Kovačevića, za novo izjednačenje!

13:14 Odličan servis Ivovića, naši odbojkaši teraju selektora Poljske da zatraži tajm-aut.

11:13 Srbija ne dozvoljava Poljacima da se odlepe i reše meč u svoju korist!

7:10 Ponovo mnogo bolja igra domaćina!

5:5 Nakon tajm auta Slobodana Kovača Srbija dolazi do izjednačenja.

2:4 Poljska nezadrživo gura ka osvajanju trećeg seta i bronzane medalje!

DRUGI SET:

16:25 Srbija gubi i drugi set.

15:23 Poljska sve bliža osvajanju drugog seta…

9:18 Domaćin nastavlja da dominira u svim segmentima igre…

7:14 Srbija nema rešenje, totalna raspodija Poljaka!

5:11 Poljaci nastavljaju da dominiraju.

5:9 Ponovo kriza u igri srpskih odbojkaša, Slobodan Kovač traži tajm-aut!

4:4 Vraća se Srbija!

2:4 Poljska odlično otvara drugi set!

PRVI SET:

22:25 Greška Lisinca, Poljska vodi sa 1:0 u setovima.

22:24 Srbija spašava dve set lopte!

20:24 Meč lopta za Poljake.

19:23 As poen za Poljsku.

19:21 Dugo je trajao poen, odličan je u polju bio Peković, ali Atnasijević greši.

17:19 Leon blokira Atanasijevića ponovo je plus dva za Poljake.

15:16 Srbija ne koristi kontru, stiže kazna na drugoj strani.

14:13 Greška Poljak, vodi Srbija.

11:11 As Podraščanina, novo izjednačenje.

9:11 Poljska nakon greške Kovačevića ponovo na plus dva.

9:9 Lucidni Uroš Kovačević donosi izjednačenje iz veoma teške pozicije.

srbija-poljska-odbojka
Srbija i Poljska u borbi za bronzu (FOTO: Guliver)

8:9 Poen za Srbiju nakon smeča Atanasijevića, ne dozvoljava naša selekcija da se rival odlepi.

6:7 Nakon video provere donesena je odluka da je poen za našu selekciju, upecao se jedan reprezentativac Poljske.

4:6 Prekid serije domaćina, blok aut i poen za Srbiju.

3:6 Blok za Poljake, tajm-aut traži selektor odbojkaša Srbije, Slobodan Kovač.

3:5 Greška Lisinca za prvu nešto ozbiljniju prednost Poljaka.

2:2 Nakon nekoliko uvodnih minuta, rezultat je nerešen.

Odbojkaška reprezentacija Srbije boriće čak devetu bitku za bronzano odličje na Evropskim prvenstvima.

Može se slobodno reći da je istorija na strani srpskih odbojkaša. U prethodnih osam pokušaja naša reprezentacija je čak sedam puta izlazila kao pobednik.

Ovaj put zadatak će biti nikad teži. Još uvek akteulnim prvacima Evrope suprostaviće se preko puta mreže domaćini Poljaci, koji su vladari sveta na dva prvenstva u nizu.

Nadamo se da publika i neverovatni naturalizovani Kubanac, Leon, neće sprečiti naše momke da osvoje još jednu medalju na šampionatima Starog kontinenta.

Svim srcem danas navijamo za „orlove“!

Uživo možete pratiti tekstualni prenos meča na portalu Meridian sport.

ODBOJKAŠI NEĆE BRANITI KRUNU: Italija ide u finale, Srbija sa domaćinom za BRONZU!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22