ČAS ODBOJKE ZA HOLANĐANE: Srbija u polufinalu Evropskog prvenstva!

odbojka-srbija-holandija-ep
rbija i Italija igraju polufinale EP (FOTO: CEV)

Odbojkaška reprezentacija Srbije uspela je da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj!

Izabranici Slobodana Kovača su uspeli da savladaju Holandiju rezultatom 3:0, po setovima (25:23, 25:20, 27:25).

Odbojkaši Srbije su nakon nešto slabijeg izdanja protiv Turske u osmini finala Evropskog prvenstva odlučili da izađu na teren protiv Holanđana u pokažu ko je “gazda”.

Naša selekcija je od prvog seta nametnula svoj ritam igre, odličan je bio Uroš Kovačević, koji je bio nerešiva enigma za protivničku odbranu.

Holandija jeste imala prednost od 20:18, ali od tog momenta su srpski odbojkaši zaigrali na najboljem mogućem nivou. To je bilo sasvim dovoljno da povedu sa 1:0 u setovima.

Isti scenario viđen je i u drugom setu, Holanđani su bili pod konstantnim pritiskom, što ih je nateralo na brojne greške.

Naš tim je rutinski čuvao prednost, uglavnom od tri poena, i nije dozvolio protivniku da se ozbiljno približi i ugrozi osvajanje drugog seta.

Holanđani su zaigrali na sve ili ništa u trećem setu, ali ni to nije bilo dovoljno za večeras odličnu Srbiju.

Jeste naš rival imao prvi set loptu, ali se ponovo ukazao sjajni Uroš Kovačević da reši sve dileme oko pitanja pobednika!

Odbojkaši Srbije će se u meču za plasman u finale sastati sa boljim iz duela Italija – Nemačka.

Podsećamo, naša selekcija brani krunu evropskog šampiona!

ODBOJKAŠI PRED HOLANDIJU: Imamo kvalitet i veliku šansu za prolaz!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Goran Grbović: Napravili smo ozbiljno minsko polje u srpskoj košarci! Meridian Sport Fokus | S01EP21