Očajan šut i bezidejan napad Partizana poklonil Monaku pobedu

partizan Monako

Monako je savladao Partizan u hali “Aleksandar Nikolić” 72:68 u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa, te su tako crno-beli pali sa prvog mesta u ovoj grupi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksej Nikolić sa 16 poena, a istakli su se i Džok Lendejl sa 14, te Nikola Janković sa 12 poena.  U pobedničkoj ekipi bilo je više raspoloženih igrača, a najbolji je bio Džarod Džons sa 16 poena,a  pobedu je osigurao Derek Nidam sa dve trojke.

Tim Andree Trinkijerija je još jednom odigrao odlično u odbrani, ali je napad zakazao i upravo to je najveći utisak meča.

Očajan šut!

Ovo je koštalo crno-bele šase da se bore za pobedu u ovom meču. Dovoljno je znati da je Partizan u prvom poluvremenu uspeo da iznudi samo tri slobodna bacanja, ali nijedno nije pogodio.

KLADI SE NA EVROKUP!

Šokantan je bio procenat šuta za tri u prvom poluvremenu kod Partizana jer je od 16 pokušaja samo dva puta domaći tim postigao tri poena. Do kraja meča taj procenat se donekle popravio, ali to nije bilo dovoljno da se predstavnik Srbije vrati u meč.

Nepostojeći pik!

Odbrana Monaka je u potpunosti zaustavila pik igru domaćina i u tome se krije i tajna zbog čega je Partizan izveo tako malo slobodnih bacanja. Renfro, Pejdž i Aleksej Nikolić se nisu proslavili sa asistencijama na ovom meču i stoga ni ne čudi ovako mali broj poena.

Renfro je imao posebno loš meč s obzirom da je uspeo da ostane bez poena za 20 minuta na terenu.

Propuštene šanse

Na startu drugog poluvremena Monako je napadački stao, ali ni Partizan nije uspevao ništa da ubaci u protivnički koš. Takođe n startu četvrte četvrtine nije bilo dobre energije u napadu Monaka, no crno-beli nisu uspeli da se približe.

Delovalo je da Partizan ima šansu da se vrati u jednoj sekvenci na tri minuta do kraja meča, ali to se nije desilo.

Nidam je sa dve trojke – jednom u poslednjim sekundama napada, a drugom u napadu koji je usledio posle nekoliko propuštenih šansi Partizana da poentira, ugasio šanse domaćina za pobedu.

Na minut do kraja Andrea Trinkijeri je tražio tajmaut i probao je da trgne svoju ekipu, no Partizan će ipak morati da traži bodove u nekim narednim mečevima.