NOVI REMI ZVEZDE: Milunović sprečio poraz crveno-belih

Fudbaleri Crvene zvezde (FOTO: FK Crvena zvezda)

Crvena zvezda je i drugi put remizirala na pripremnom meču. Ovoga puta crveno-beli su odigrali 1:1 protiv kiparskog Apolona.

Šampion Srbije je ovaj susret počeo u sastavu: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić, Čašić, Ben, Ivanić, Jevtović, Boaći, Marin.

Na klupi za rezevre su ostali: Vasiljević, Jovičić, Vulić, Ebisilio, Simić, Gavrić, Konatar, Jirka, Vukanović, Stanojev, Krstović.

Prva ozbiljnija prilika na ovoj utakmici viđena je u 15. minutu, a imala ju je ekipa iz Kipra. Papulis je probao udarcem iz daljine, ali je lopta otišla pored stative.

Ništa ozbiljnije se nije dešavalo do 40. minuta, kada su izabranici Vladana Milojevića prvi put ozbiljno pripretili rivalu. Centrirao je Filip Stojković, no udarac El Fardu Bena glavom je završio pored stative.

Drugi uzastponi remi crveno-belih na pripremama u Austriji (FOTO; FK Crvena zvezda)

Iako je Zvezda bila dominantnija u prvom poluvremenu nije uspela da probije čvrst bedem Apolona.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Erik Jirka umesto Stojkovića. Gobeljić se premestio na mesto štopera, a Jirka je otišao na desnog beka.

Ipak, uprkos terenskoj inicijativi fudbalera Zvezde kiparski klub je došao do prednosti. Zelaja je zakačio loptu nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Agirea i doveo Apolon u vođstvo.

Nedugo potom zapretili su crveno-beli preko Boaćija, ali dobro je intervenisao golman Mal.

Prvi put na ovim pripremama priliku da zaigra dobio je Lorenco Ebisilio, i njegov ulazak na teren ispostavio se kao pun pogodak.

Upravo je Holanđanin bio asistent kod gola šampiona Srbije. Fantastično je centrirao, a Milunović se u gužvi najbolje snašao i glavom zatresao mrežu rivala.

Nova provera Crvenu zvezdu očekuje 29. juna u Salcburgu protiv ruskog Zenita.