NOVI MAZIĆ NA U21: Preokret Francuza poništio magiju Fodena

jovanovic - svedjani - portugalci
Srđan Jovanović sudi Portugalcima i Šveđanima (FOTO: Starsport)

Francuska je posle preokreta savladala Englesku sa 2:1 u drugom meču grupe C na Evropskom prvenstvu za mlade u fudbalu.

Ovaj duel sudio je naš arbitar Srđan Jovanović i imao je pune ruke posla.  Utakmica je bila odlična i veoma interesantna.

“Trikolori” su imali priliku da povedu već u 25. minutu. Džejk Klark-Salter je igrao rukom su svom šesnaestercu, a sudija Jovanović je odmah pokazao na belu tačku.

Loptu je namestio Musa Dembele, ali nije bio preciznan, pa promene ishoda nije bilo.

Posle toga obično usledi kazna. Tako je bilo i ovoga puta.

Sjajan solo prodor je napravio mladi fudbaler Mančester sitija Fil Foden i zatresao mrežu Francuske za veliku radost Engleske. Bilo je to pravo remek delo.

Nakon toga dogodilo se uzbljivih šest minuta. Najpre je Rajan Sesenjon u 60. minutu povećao rezultat na 2:0. No, gol je poništen zbog ofsajda.

Potom je fudbaler “gordog albiona” Hamza Čudhari oštro startovao u sopstvenom šestnaestercu.

Opet se Jovanović nije premišljao i odmah je dosudio jedanaesterac, ali i crveni karton igraču Engleske.

Ovoga puta odgovornost je preuzeo Husem Auar, no ni on nije bio precizan. Pogodio je desnu stativu, pa je posle 66 minuta igre rezultat ostao nepromenjen.

A onda spektakl u reži “trikolora”. Priredili su publici šestominutni šou.  Prvo je Džonatan Ikone u 89. minutu poravnao rezultat, a onda se dogodio i preokret Francuske.

Desni bek Engleske Aron Van-Bisaka postao je tragičar. Rival je izveo korner, on je u želji da izbije loptu istu zakucao u gol sa par metara i tako doneo pobedu Francuzima.

U narednom meču Engleska će dočekati Rumuniju, dok će “trikolori” odmeriti snage sa Hrvatskom.

Prvi duel ove grupe odigrali su Rumunija i Hrvatska. Rumuni su u potpunosti nadigrali “vatrene” i slavili sa ubedljivih 4:1.