NOVAK U OSMINI FINALA: Hurkač dobio set, pa osetio Đokovićevu moć

Đoković se domogao osmine finala Vimbldona (Photo: Clive Brunskill/Getty Images)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Vimbldona, pošto je savladao Huberta Hurkača sa 7:5, 6:7(5), 6:1, 6:4.

Naš as je vodio veliku borbu sa Poljakom u prva dva seta. Prvi je na meču pripretio 48. teniser sveta u četvrtom gemu, ali je Đoković spasao brejk šansu.

Nakon toga vodeći igrač na ATP listi je dodao gas i u 11. gemu došao do jedinog brejka, što mu je bilo dovoljno da dobije prvi set.

Svetski broj jedan nastavlja pohod ka odbrani titule (Photo: Laurence Griffiths/Getty Images)

Ipak, Hurkač nije pomišljao na predaju. Najpre je u 12. gemu drugog segmenta meča propustio dve set lopte. No, u taj-brejku je bio dosta bolji, pa je poravnao rezultat.

Ali, gubitak seta kao da je naljutio Novaka. Razogorpadio se naš as i za svega 25 minuta dobio treći period meča. Tada je postalo jasno da se Poljakov nastup na Vimbldonu završava u trećem kolu.

U četvrtom setu je Đokoviću bio dovoljan jedan oduzet servis rivalu da se posle tri sata i tri minuta igre domogne osmine finala.

Tamo će ga čekati pobednik meča Feliks Ože-Alijasim – Ugo Umbert.