Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, plasirao se u treće kolo Mastersa u Rimu pobedom nad domaćim teniserom Salvatoreom Karusom rezultatom 2:0 (6:3, 6:2) nakon jednog sata i 24 minuta. Novakov sledeći protivnik biće uspešniji iz duela Čikinate i Krajinovića.

Đokoviću i Italijanu ovo je bio drugi okršaj, nakon što su snage odmerili na Rolan Garosu 2019. godine kada je Novak trijumfovao sa 3:0.

Italijan je za turnir na „Foro Italiko“ dobio specijalnu pozivnicu, a zatim je za okršaj sa Đokovićem, nakon preokreta savladao Tenisa Sandgrena.

U prva dva gema drugog kola, oba igrača su tražila svoju igru. Đokoviću nije najsjajnije išao prvi seris, dok je Italijan pravio greške forhendom. U trećem gemu, Karuso je imao inicijativu u dugim razmenama, ali mu Đoković nije dozvolio da dođe do brejk šanse. Sa druge strane, napao je najbolji teniser sveta servis rivala i slomio otpor Italijana u osmom gemu. U finišu seta, Đoković je odlično servirao, napravio razliku i iskoristio prvu set loptu, za 6:3.

U drugom setu, Italijan je igrao slabije na startu, ali Đoković nije kaznio rivala. U ključnim momentima, Karuso je igrao svoju igru, ali je Novak ipak iskoristio novu brejk šansu za 2:1. Pripretio je Karuso u narednom gemu, ali je Đoković potvrdio brejk. U sedmom gemu, Đoković je napravio još jedan brejk i u gemu dugom dva minuta, došao do prve pobede na šljaci u Rimu, 6:2.

Srbi saznali protivnike u Rimu: Težak zadatak pred Lajovićem

OBAVEZNO POGLEDAJTE: BRAT BLIZANAC | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #15