Srpski teniser Novak Đoković posle velike borbe uspeo je da pobedi hrvatskog tenisera Bornu Ćorića sa 2:0 (7:6, i plasira se u četvrtfinale turnira u Beču.

Pobedom nad Ćorićem, Đoković je i osigurao prvo mesto na ATP listi do kraja godine.

Tokom prvog seta videli smo zaista veliku borbu dvojice tenisera, ali i ne tako blistavu partiju Đokovića. Mogao je Borna to da iskoristi, ali nije uspevao da realizuje brojne brejk lopte.

Sa druge strane, Novak tokom prvog seta nije imao nijednu brejk priliku. Đoković je uspeo da povede sa 5:4 u gemovima, ali je nastavak doneo sjajne servise Ćorića, koji je uspeo da izjednači, a potom dođe i do taj-brejka.

Ipak, ako je neko i pomislio da će to biti prilika da Borna slomi Novaka – prevario se. Jedan je kralj taj-brejkova.

Prvi do mini brejka došao je upravo Novak, ali je to vrlo brzo anulirano. Ponovo smo gledali izjednačenu igru obojice igrača, imao je Borna i set lopte, ali ih nije iskoristio.

Na drugoj strani, prilikom vođstva 12:11 i treće set lopte, Novak je konačno uspeo da dođe i do seta, te znatno olakša sebi put do četvrfinala.

Drugi set doneo je blagi pad u igri Ćorića. U prva dva gema obojica su bila sigurna na svoj servis, a prvi do brejka stigao je Novak, koji je poveo sa 2:1. Ipak, tu nije bio kraj, naravno.

Borna je u narednom gemu spasao tri brejk lopte i smanjio na 3:2, što je bio jasan pokazatelj da se neće tako lako predati.

I nastavak meča doneo je veliku borbu, ali je posle dva sata i dva minuta igre Novak došao do prve set lopte, i to na servis protivnika. Duga razmena i zaista sjajan poen doneo je i grešku Đokovića, pa je usledilo izjednačenje (4:40).

Uspeo je Borna da dođe i do prednosti, a to je izazvalo reakciju kod Novaka. Usledila je i druga meč lopta za srpskog asa, te konačno greška Ćorića. Njegova lopta završila je u autu, a Đoković se izjednačio sa Pitom Samprasom.

Do kraja godine zagarantovano je prvo mesto na ATP listi, a ujedno je produžena i dominacija nad Ćorićem, pošto još uvek nije izgubio ni set od njega.

Simon ovog puta o Federeru: Tenis je izgubio 20 godina zbog njega!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAN SNOVA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #26