NIJE DOBRO POČELO: “Orlići” poraženi od Austrije na startu EP

Srbija poražena od Austrije sa 2:0 (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Srbija nije dobro počela Evropsko prvenstvo za mlade. Austrija je savladala našu reprezentaciju sa 2:0 u prvom kolu grupe B.

Nisu izabranici Gorana Đorovića izgledali dobro u prvih 45 minuta ove utakmice, ali ništa bitnije se nažalost nije promenilo ni u nastavku.

JOVIĆ: Nije bilo dileme da li ću igrati, nećemo razočarati narod!

Prva opasnost pred golom Borisa Radunovića viđena je u 29. minutu kada se Aleksandar Šlager našao u situaciji jedan na jedan sa našim golmanom.

No, na svu sreću odlično je reagovao naš čuvar mreže.

Austrija je terensku inicijativu krunisala golom u 37. minutu.

Horvat je šutirao sa leve strane, lopta je pogodila stativu, na nju je natrčao Hanes Volf i ubacio je u nebranjen gol.

Jedinu kakvu-takvu šansu Srbija je imala preko Luke Jovića, koji je šutirao glavom posle centaršiuta Milana Gajića, ali opasnoti nije bilo.

Nisu uspevali nikako da pronađu igru naši fudbaleri. Nastavila je Austrija da stvara prilike, ali promene rezultata nije bilo.

Naša selekcija nije dobro počela šampionat Evrope (FOTO: Nenad Mihajlovic)

No, došli su “orilići” do velike prilike da izjednače. Igrao se 72. minut kada je strašnu šansu propustio Nemanja Radonjić, i kako to obično biva stigla je kazna.

Već u 75. minutu Srbija je osatala sa desetoricom. Vukašin Jovanović je startovao s leđa. Sudija je svirao faul, a onda je odlučio da pogleda VAR.

Nakon gledanja snimka pokazao je direktan crveni karton našem defanzivcu, pa su izabranici Gorana Đorovića morali sa fudbalerom manje da igraju do kraja meča.

Iskoristio je to naš rival. Sjajan gol iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara postigao je Saša Horvat. Šutirao je oštro po zemlji, bacio se Radunović, ali je to bilo sve što je mogao da uradi u toj situaciji.

Priliku za počasni pogodak fudbaleri Srbije propustili su u petom minutu nadoknade, kada je posle centaršuta Saša Lukić pogodio stativu.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, pa su “orlići” Evropsko prvenstvo počeli porazom.

Naredni duel Srbija igra protiv Nemačke, 20. juna od 21 čas.

SRBIJA – AUSTRIJA 2:0 (1:0)

Stadion: “Nereo Roko”. Gledalaca: 5.421. Sudija: Andreas Ekberg (Švedska). Strelci: Volf u 37. minutu, Horvat u 78.

Srbija: Radunović – Gajić, Jovanović, Milenković, Bogosavac – Lukić, Mašović (od 58. Račić), Pantić (od 58. Ranđelović) – Živković, Jović, Radonjić.

Austrija: Aleksander Šlager – Ingolič, Danso, Poš, Ulman – Linhart (od 77. Ljubičić), Ljubić – Volf (od 78. Kalajdžić), Ksaver Šlager, Horvat – Honsak (od 84. Balić).