Fudbaleri Milana su na svom San Siru, u derbi utakmici, remizirali sa ekipom Rome rezultatom 3:3, u okviru petog kola Serije A.

Golove za domaćine postigli su Zlatan Ibrahimović dva i Aleksis Salemakers, dok su za Romu precizni bili Edin Džeko, Žordan Veretu i Mraš Kumbula.

Praktično samo što je sudija dao znak za početak utakmice a na semaforu je pisalo 1:0 za Milan. Gol je u drugom minutu postigao Ibrahimović snažnim udarcem iz kaznenog prostora, a lopta je završila u donjem levom uglu gola Rome.

Nije se dugo čekao odgovor gostiju i u 14. minutu Džeko je poravnao rezultat. On je postigao gol glavom nakon kornera.

Do kraja prvog poluvremena totalnu terensku inicijativu je imala ekipa Milana. Oni su stvarali šanse, ali i bili neprecizni. U tom periodu redom su pokušavali dva puta Hakan Čalhanoglu i Simone Kjer.

Tako da se na pauzu otišlo sa rezultatom 1:1.

Na startu drugog dela igre preslikana slika iz prvog poluvremena, jer ekipa Milana u 47. minutu dolazi do ponovnog vođstva. Ovoga puta gol je postigao Salemakers.

Ovaj pogodak je probudio vučicu i ona je posle dve propuštene prilike, Džeka i Mehtarijana iznudila penal.

Lopti je prišao Veretu i sigurno izveo jedanaesterac za ponovno poravnanje rezultat.

Kulminacija uzbuđenja na ovoj utakmici je viđena u samoj završnici. Najpre je u 79. minutu Ibrahimović sa bele tačke, svojim drugim golom na meču, doveo svoju ekipu u treće vođstvo, a onda je u 84. minutu  Kumbula ponovo izjednačio na 3:3.

To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Jurić: Igrači Juventusa su me vređali jer sam Balkanac

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DAMJAN SAVANOVIĆ vs IGOR NISTOR | MEGDAN FIGHTING 7 MMA 2020