NEUNIŠTIVI JOKIĆ: Nova maestralna partija, Denver uzvratio udarac!

Denver ima novog generalnog menadžera (FOTO: Ronald Cortes/Getty Images)

Ni poraz posle četiri produžetka nije sprečio Denver u nameri da izjednači na 2:2 protiv Portlanda, a ponovo je sjajno odigrao Nikola Jokić.

Četvrti meč u plej-of seriji polufinala Zapada pripao je Nagetsima, koji su sa 116:112 vratili stvari na “nulu”.

Iako je najefikasniji u pobedi u “Moda centru” bio Džamal Marej sa 34 poena, Jokić je “ukrao slavu” novim tripl-dablom.

Srpski centar je uz 21 poen uhvatio 12 lopti i podelio 11 asistencija, čime je nastavio neverovatnu seriju u doigravanju.

Ovim učinkom pretekao je na “večnoj” listi Denvera Fata Livera, kada su tripl-dablovi u plej-ofu u pitanju.

Podsetimo, Jokić je na prošloj utakmici odigrao neverovatnih 65 minuta i takođe ostvario tripl-dabl učinak.

Denver je odigrao odličnu treću četvrtinu koju je dobio sa 24:17, pa su tu prednost održali do samog kraja.

“Dželat” iz prošlog meča u kom su odigrana četiri produžetka, Rodni Hud, smanjio je trojkim na -4, pa Demijen Lilard na svega dva.

Ipak, osam sekundi pre kraja utakmice, Marej je bio siguran sa linije bacanja i to je bio kraj što se Blejzersa tiče.

Si-Džej Mekolum sa 29 i Lilard s poenom manje bili su najefikasniji kod domaćina.

Naredna utakmica na programu je za dva dana u “Pepsi centru” u Denveru.

Toronto je takođe vratio brejk Filadelfiji, 101:96, pa je i u polufinalu Istoka situacija ista, 2:2.

Kavai Lenard nastavio je sa sjajnim plej-of partijama, pa je Siksersima ubacio 39 poena (14 skokova).

Serija se vraća u Kanadu i nastavlja za dva dana.