NEMCI PRVI FINALISTI EP: “Panceri” posle preokreta srušili Rumune

Mlada fudbalska reprezentacija Nemačke je prvi finalista EP za mlade (Photo: Alessandro Sabattini/Getty Images )

Nemačka je prvi finalista Evropskog prvenstva za mlade. “Panceri” su pobedili Rumuniju posle preokreta sa 4:2.

Sjajan meč odigrale su ove dve selekcije i publici na tribinama omogućile da uživaju i vide čak šest golova.

Igrao se 21. minut kada je viđen prvi gol na ovom susretu. Rumuni su izgubili loptu na polovini rivala. Nju je dobrih 40 metara vukao Amiri i onda udarcem sa preko 16 metara doveo “pancere” do prednosti.

No, primljen gol kao da je trgao fudbalere Rumunije. Poravnali su rezultat samo pet minuta kasnije, kada je sa bele tačke precizan bio Puškaš.

Do odlaska na odmor još jednom se zaresla mreža golmana Nemačke Aleksandra Nubela. Ponovo se u strelce upisao Puškaš samo minut pre kraja prvog poluvremena.

Drugi deo meča počeo je sjajno po Nemce. Fenomenalni Valdšmit je izjednačio ishod na 2:2. Realizovao je jedanaesterac, to je bio drugi penal na utakmici.

Tuga dvostrukog strelca Geogrea Puškaša nakon ispadanja Rumunije u polufinalu (Photo: Alessandro Sabattini/Getty Images )

Nakon toga je usledilo zatišje pred buru. Furioznih četiri minuta odigrali su “panceri”. Igrao se 90. minut kada je Valdšmit pogodio drugi put.  Viđena je odlična kombinacija iz slobodnog udarca. Amiri je pomerio malo loptu u levo, a Valdšmit je pogodio za novo vođstvo Nemačke.

Da bude još gore za Rumuniju usledilo je isključenje. Crveni karton u drugom minutu sudijske nadoknade je dobio Aleksandru Paskanu.

Uprkos tome oni su pokušali da dođu do izjednačenja. No, u tome nisu uspeli, pa je viđena još jedna majstorija.

Ovoga puta iz slobodnog udarca pogodio je Amiri. Šutirao je sjajno preko zida sa nekih 20 metara i definitvno odveo svoju selekciju u finale.

Protivnik Nemcima u borbi za trofej biće pobednik meča Španija – Francuska.