Bundesligaši ne staju. Posle remija Lajpciga i Herte, odigrano je još četiri meča, kojima je kompletirano 28. kolo.

Fudbaleri Hofenhajma su na domaćem terenu pobedili Keln sa 3:1.

Strelci za domaći tim bili su Baumgartner u 11. i 46. minutu i Cuber u 48. minutu.

Jedini gol za Keln postigao je Kainc u 60. minutu.

Večerašnje utakmice prošle su u znaku crvenih kartona, pa su samo na ovom duelu viđena dva. Najpre je već u 20. minutu Keln ostao bez Sebstijana Bornauva, a u 50. je isključen i Hubner.

“Jarčevi” su mogli da se vrate u meč, ali je u 77. minutu penal promašio Ut.

Dizeldorf je napravio veliki preokret protiv Šalkea i pobedio sa 2:1 na domaćem terenu.

Šalke je poveo u 53. minutu golom MekKenija, ali je izjednačenje stiglo samo deset minuta kasnije.

Henings je pogodio za 1:1, a preokret je doneo Karaman samo pet minuta kasnije, pa se Šalke gotovo oprostio od Evrope, posle tri vezana poraza.

Augzburg i Paderbon odigrali su bez golova, dok su Union Berlin i Majnc remizirali 1:1.

Strelci su bili Baku za Majnc u 13. minutu meča, dok je izjednačio Ingvarsten u 33. minutu.

I ovde je viđen crveni karton, a krivac je bio Andrič, koji je isključen u 42. minutu.

Neven Subotić odigrao je ceo meč, dok je za Šalke svih 90 minuta odigrao Matija Nastasić.

Posle ovog kola, Bajer je i dalje siguran na prvoj poziciji, dok je Borusija na drugom, a Lajpcig na trećem mestu.

Hofenhajm je na sedmoj poziciji, Šalke na devetoj, Herta na 10, Keln na 11, Augzburg na 12. a Union Berlin na 13, Paderborn na poslednjoj.