Ne ljutite Barselonu: 15 puta po 4 gola za godinu dana, 15 golova samo Sevilji!

Barselona
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Barselona kada se naljuti, stvari se uglavnom ne završe dobro po njihovog protivnika. To je na svojoj koži, po ko zna koji put, osetila Sevilja, posle ubedljivog poraza u Kupu kralja.

Andalužani su se drznuli da prošle nedelje slave u prvom meču četvrtfinala 2:0 na njihovom Sančes Pishuanu, ali ih je na Nou Kampu Barselona vratila u realnost – bilo je 6:1 za Mesija i družinu.

POSLUŠAJTE NOVI EVROGOL PODKAST – O MITROVIĆU, PREMIJER LIGI, BARSELONI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Ekipa Ernesta Valverdea se igrala Seviljom u meču koji im je obezbedio plasman među četiri najbolja tima Kupa kralja. Filipe Kutinjo je načeo protivnika sa bele tačke već u 13. minutu, da bi Ever Banega sa penala bio neprecizan.

Kada tu šansu nisu iskoristili, igrači Sevilje više nisu mogli da se spasu. Barselona se ‚‚naljutila” i počela da igra kako ume. Ivan Rakitić duplira prednost pre odlaska na odmor, da bi već do 54. minuta bilo 4:0. Golove su na asistencije Suareza i Mesija postigli Kutinjo i Serđi Roberto.

Posle lepe akcije, Sevilja uspeva da smanji rezultat i ostane u rezultatskom priključku, ali Luis Suarez u 89. minutu potvrđuje prolaz Barselone. Ni to ih nije zadovoljilo, pa su duboko u nadoknadi vremena napravili izvanrednu akciju vrednu prepričavanja, posle koje se i sam Mesi upisao u strelce.

Time je Barselona završila januar, a mi smo malo pogledali njihove rezultate u prethodnih 12 meseci, odnosno od početka februara 2018. godine. I imali smo šta da vidimo.

Barselona je u svim takmičenjima na čak 15 mečeva postigla četiri ili više pogotka! Da stvar bude luđa, to su čak tri puta uspeli protiv Sevilje. Andalužani su im baš mušterija, a u prethodnih 12 meseci su ih, osim u sredu uveče, tukli i 5:0 u Sevilji i 4:2 u Barseloni. To je ukupno 15 golova protiv Sevilje samo u ta tri susreta u poslednjih godinu dana.

KLADI SE NA PRIMERU, I TAMO JE BARSA NADMOĆNA!

U ovom nizu mečeva Barselona je uspela da pet golova postigne protiv Real Madrida u El Klasiku, osam protiv debitanta u Primeri, ekipe Uske, ali i po četiri u dva meča ovosezonske Lige šampiona – protiv PSV-a i Totenhema.

Jedini čudan rezultat stigao je protiv Levantea, kada je Blaugrana postigla četiri gola, ali su bili poraženi. Levante je slavio 5:4 i to je bio jedini poraz Barselone u Primeri prošle sezone. Naravno, oni su već ispaštali zbog tog trijumfa, jer su na svom terenu pretrpeli poraz 0:5.