Protekle večeri u NBA ligi odigrano je šest utakmica, Vizardsi su savladali Lejkerse nakon produžetka, Juta je nastavila seriju dobrih igara.

U najzanimljivijoj utakmici večeri Vašington Vizardsi su savladali Los Anđeles Lejkerse nakon produžetka i velike drame rezultatom 127:124.

U regularnom delu igre tim iz Kalifornije je sve vreme bio u vođstvu, do pred kraj treće deonice kada su Bil i Vestbruk pokrenuli seriju gostiju. U nastavku se igralo koš za koš sve do poslednjeg minuta.

Imali su Lejkersi lepu šansu preko Lebrona Džejmsa da dođu do pobede. Najbolji igrač ekipe iz L.A. je pogodio uz faul, rezultat je bio 115:115, ali popularni Kralj nije uspeo da donese prednost svom timu. Sa druge strane Bredli Bil je promašio trojku i ušlo se u produžetke.

U produžetku je postojao samo jedan tim. Vizardsi su nastavili da igraju na krilima svog tandema, dok su se Lejkersi mučili da dođu do vođstva. U samom finišu imao je domaći sastav dva šuta za tri poena da stigne do drugog produžetka, ali su i Lebron i Kuzma bili neprecizni.

Lejkersi su na ovom meču bili lišeni usluga Entonija Dejvisa i Denisa Šrudera!

Najbolji pojedinac na meču bio je Bredli Bil sa 33 poena, šest skokova i sedam asistencija. Najbolje ga je pratio Rasel Vestbruk koga je samo jedna asistencija delila od tripl-dabla. Superstar Vašingrona je upisao 32 poena i 14 asistencija.

Kod Lejkersa bolji od ostalih je bio Lebron Džejms sa 31 poenom, devet skokova i 13 asistencija. Dobru partiju je odigrao i Herel sa 26 poena i 9 skokova.

Dalas Maveriks su uspeli da savladaju Memfis Grizlise rezultatom 102:92.

Tim iz Teksasa je celu utakmicu bio u vođstvu, koja je u nekoliko navrata išla i preko 20 razilike. Memfis je pokušao da se vrati u poslednjoj četvrtini, ali mladi sastav nije uspeo da dođe do preokreta.

Najbolji kod Mevsa bio je Tim Hardevej Džunior sa 29 poena i četiri skoka, još jednu fenomenalnu partiju odigrao je Luka Dončić sa 21 poenom, sedam skokova i pet asistenicja.

U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Dža Morent sa 22 poena i devet asistenicja.

Košarkaši Jute Džeza su pobedili Šarlot Hornetse rezultatom 132:110.

Viđena je veoma neizvensa utakmic u Solt Lejk Sitiju, ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvi sve do poslednje četvrtine, kada je Juta napravila neverovatnu seriju i pobedu u poslednjem kvartalu od 21 razlike.

U pobedničkom sastavu blistao je Donavan Mičel sa 23 poena 8 asistencija, dok se ko Šarlota najviše istakao Lamelo Bol sa 21 poenom i sedam skokova.