NBA: Šok poraz šampiona, Bobijev rekord! (VIDEO)

Prošle noći odigrana su dva meča prve runde plej-ofa u NBA ligi, a viđeno je jedno veliko iznenađenje i sjajna partija Bobija Marjanovića.

Klipersi i Siksersi izjednačili su na 1:1 u seriji, ali pobeda tima iz Los Anđelesa (135:131) nakon deficita od 30 poena nad aktuelnim šampionom Golden Stejt Voriorsima obeležila je veče.

Posle ubedljivog poraza Klipersa u prvom meču u San Francisku, mnogi su očekivali isti scenario i u drugom susretu ova dva kluba. Domaći su vodili 94:63 sredinom treće četvrtine, a onda je usledio neverovatan kontra-udar gostiju. Lu Vilijams bio je više nego raspoložen sa 36 poena i 11 asistencija u velikom trijumfu, Montrezi Harel dodao je 25 (10 skokova), a Danilo Galinari 24.

Podatak da su Klipersi postigli čak 85 poena u drugom poluvremenu dovoljno govori koliko se raspala igra “ratnika”, kod kojih je najefikasniji bio Stef Kari sa 29 poena (promašio je trojku za produžetak), Kevin Djurent ubacio je 21, a Kevon Luni 19. Serija se nastavlja u “gradu anđela” 19. aprila.

Filadelfija se žestoko osvetila Bruklin Netsima za poraz u prvoj utakmici serije, te seriju preselila u Bruklin sa ubedljivih 145:123. Džoela Embid bio je najefikasniji sa 23 poena kod domaćih, uhvatio je i 10 lopti, Tobajas Haris postigao je 19, a Ben Simons ostvario je tripl-dabl (18 poena, 12 asistencija i 10 skokova).

Naravno, treba istaći i sjajnu partiju srpskog centra Bobija Marjanovića koji je za 18 minuta na parketu ubacio 16 poena uz šut iz igre 8/14, uz osam skokova. Neki od poteza naterali su navijače da skaču sa svojih stolica, a posebno legende Dikembea Mutomboa i Alena Ajversona.

Naredni meč ova dva tima biće odigran 19. aprila u “Barkliz centru” u Njujorku.